Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 01-02-12, 23:30
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Στο εσωτερικο φθορες ειχα στο καθισμα του οδηγου, στο κατω μερος η δερματινη ειχε σκασει, το ιδιο και η φουσκα του λεβιε ταχυτητων. Αρχικα επιδιορθωθηκαν σε γνωστο μαγαζι για ταπετσαριες αυτοκινητων. Στο καθισμα μπηκε νεο αφρολεξ αφου ειχε 'κατσει' το μαμα και νεα δερματινη και φτιαχτηκε και νεα φουσκα. Αργοτερα φουσκα και λεβιες αλλαχτηκαν με γνησιο 'Μ'. Το καθισμα παρεμεινε ως εχει, κραταει ακομα αν κι εχει 'γυαλισει' λιγο η δερματινη, τουλαχιστον δεν εχει σκιστει ακομα. Φθορα εχει και το μεσαιο κομματι του καθισματος οδηγου κατω που ειναι απο υφασμα sensatec. Τουλαχιστον δειχνει οτι η φθορα δε συνεχιζει αλλο ουτε δειχνει σημαδια πιθανου σκισιματος, απλα σα να εχει ξεθωριασει λιγο το χρωμα του υφασματος.
Φθορες ειχα και σε πολλα πλαστικα στο εσωτερικο οπως το καλυμα του καντραν και σχεδον σε ολα τα μπροστινα trims, χειρολαβες, διακοπτες παραθυρων, αεραγωγοι, ακομα και το καπακι απ το ασφαλειοκουτι κλπ. Τα εχω αλλαξει σχεδον ολα με καινουρια γιατι καποια ειχαν ερθει σε αθλια κατασταση και μου την εδινε να τα βλεπω ετσι ξεφλουδισμενα και γρατζουνισμενα. Εν μερει γι αυτη τη καταντια των πλαστικων εφταιγε η κακη ποιοτητα των πρωτων σειρα 1 παραγωγης, αλλά και αλλοι λογοι οπως απροσεξιες δικες μου με κλειδια, γυναικες με νυχια, και χρηση ισχυρων καθαριστικων ιδιως σε πλυντηρια αυτοκινητων και καταστηματων περιποιησης αυτοκινητου. Παντως αυτα που εβαλα μετα καινουρια και γνησια, εβλεπες οτι ειχαν αλλαξει τα υλικα με πιο ποιοτικα και λογικα πιο ανθεκτικα, θα δειξει ο καιρος. Ηδη εχω καποια γρατζουνισμενα παλι!
Απάντηση με παράθεση