Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 15-05-14, 18:17
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου γνώμη, είναι ότι αυτό το φαινόμενο το έχω δεί να συμβαίνει πολλάκις στα διόδια Αφιδνών, όπου ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ οχήματα περνάνε κολλητά από οχήματα ΗΛΙΘΙΩΝ (σαν και εμένα) που έχουν e-pass πληρωμένο....

Με κίνδυνο να σε τρακάρουν. Άσχετα αν είναι ασφαλισμένα ή όχι....και τον κίνδυνο να μετατρέψουν το ατρακάριστο όχημα σου σε επισκευασμένο.

Με τον κίνδυνο να συμβεί τραυματισμός, δικός μου ή μέλους της οικογένειας μου ή και του σκύλου μου.

Γιατί ρε παιδιά?
Για να μην πληρώσουν?


Ας μην πληρώσουν. Δε με νοιάζει αν θα πληρώσει ή όχι ο καθένας.

Ας περάσουν κανονικά με απόσταση, να τους γράψει και η κάμερα αν είναι πραγματικά μάγκες και ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ αυτό που κάνουν. (Όπως πάρα πολλοί από τον δήμο Ωρωπού που γνωρίζω και παρακαλούν- τουλάχιστον πέρσι που είχα συζητήσει το θέμα- να τους γίνει και μήνυση από την εταιρεία του δρόμου για να δικαιωθούν και να αρχίσει το ...ντόμινο λύτρωσης).

Καλά τα λέει και ο BMW Power για τους υπάνθρωπους που εκμεταλλεύονται όλους τους υπόλοιπους. Έστω και για φαινομενικά ασήμαντα πράγματα.

Εγώ που σας λέω, διαμαρτύρομαι για την τιμή των διοδίων η οποία είναι εξωφρενική, δεν περνάω όμως από την μπάρα ή κάνοντας τον καραγκιόζη περνώντας κολλητά από άλλους.
Πάω από τον παράδρομο. Δεν είναι η σηκωμένη μπάρα το μόνο μέσο για να περάσεις χωρίς διόδια.
δεν εχω περασει ποτε χωρις να πληρωσω. ομως σε καποιες περιοχες και περασματα το εχουν ξεφτυλισει. Αν ζουσα σε τετοια περιοχη πιθανον να γινομουν κι εγω παρανομος. Ειναι ληστρικες οι τιμες.

Πηγαινω κι εγω απο τον παραδρομο, εχω μαθει τις καβατζες, οπως η κλασσικη μετα την υλικη που βγαινεις στα 90 και μπαινεις 2-3 χλμ παρακατω πληρωνοντας μονο 1€. Δεν ειναι διαμαρτυρια ομως αυτο. Η τουλαχιστο δεν εχει επιδραση στο να αλλαξει κατι.

Με εξαγριώνει το γεγονος οτι πληρωνουμε κατι ηδη πληρωμενο, ενω και η τιμη δεν αναταποκρινεται στην παρεχομενη υπηρεσια. Να μιλησω για τον καροδρομο αθηνων-πατρων??

Φοβουνται μηπως εξαπλωθει το κινημα δεν πληρωνω, το οποιο μονο για την περιπτωση των διοδιων με βρισκει συμφωνο. Να τους τριξουμε τα κοκαλα να συμμορφωθουν.

Σκεψου για 1 μηνα να μην πληρωσει κανεις διοδια. Θα μπορεσουν να διαχειριστουν τον ογκο των αριθμων κυκλοφοριας για να κανουν μυνησεις? Τρέμουν τη στιγμή που θα γίνει αυτο, γιατι δε θα μπορεσουν να διαχειριστουν αυτο τον ογκο
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση