Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 14-09-10, 19:56
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Σημερα αλλαξα τα πισω τακακια, μπηκαν τα Ferodo FDB1806, αλλαχτηκε και το καλωδιο-αισθητηρας φθορας (Ferodo FWI268).
Επισης βγηκαν και τα εμπρος τακακια που εχουν 'ψωμι' ακομα και τριφτηκαν οι ακρες τους γιατι εκαναν πολυ θορυβο και εγινε φυσημα με αερα και στις 4 δαγκανες και δισκους για να φυγει η σκονη και η βρωμια πριν δεθουν ολα.
Χρεωση 80€ σε συνεργειο φρενων.

Στην επομενη αλλαγη εμπρος θα πρεπει να αλλαχτουν και οι δισκοι γιατι εχουν κανει δοντι και ειναι αρκετα φαγωμενοι. Γι αυτο και κανουν και αρκετο θορυβο τα εμπρος φρενα, σφυριγμα και 'βαβουρα' ειδικα οταν ειναι ζεστα.
Εκτιμηση κοστους για νεες δισκοπλακες (Ate), τακακια (Lukas) και καλωδιο-αισθητηρα φθορας με εργατικα και ΦΠΑ 220€.
Μου φαινεται καλη τιμη αλλα για τους δισκους Ate δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα και εχω διαβασει αρκετες αναφορες για παραπονα για κραδασμους.Θα ρωτησω και στο συνεργειο που το παω για σερβις να δω τι τιμη θα μου πουν κι εκει, οπως επισης θα ρωτησω ποσο θα μου κοστισει να τα παρω τα ανταλλακτικα απο μεγαλο εισαγωγεα και να τα βαλω στο συνεργειο φρενων που πηγα σημερα.
Πιο πολυ, ειδικα στα μπροστα φρενα θα ηθελα να ειχα μονο οτι βαζει το εργοστασιο γιατι ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος απ'τα 'μαμα' φρενα. Τελος με τα φρενα δεν κανω τσιγκουνιες αλλα κοιταω και να μη με κλεβουν.
Απάντηση με παράθεση