Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 06-09-12, 00:33
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου πώ κάτι Στέλιο;
Εγώ, ακόμα και με 150 το ανάβω, απλά πατάω συμπλέκτη για 3-4 δευτερόλεπτα (πέφτει το μοτέρ ρελαντί)..
Μετά με πατημένο συμπλέκτη πατάω γκάζι να φτάσω περίπου τις στροφές που ήμουν
και αφήνω το συμπλέκτη..
Είναι το μόνο που θα πρότεινα σαν μικρότερη καταπόνηση...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, βεβαια, κι αυτο γινεται...απλα εγω θα προτιμουσα να σταματησω και να το βαλω...σιχαινομαι να ταλαιπωρω τ'αμαξια...
(κάτι έχει γίνει με τις παραθέσεις αλλά οκ!)
συμφωνώ με rapid_fast
όσο αναφορά την μικρότερη καταπόνηση.
Απλά νομίζω ότι επειδή πάνω από 200 χρόνια που κατασκευάζονται αυτοκίνητα (έστω κ ανεπίσημα) πλέον φτιάχνονται για χαζούς! Θέλω να πω δηλαδή ότι φτιάχνονται έτσι ώστε να μπορούν να τα μεταχειριστούν άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα από μηχανικά μέρη κ δεν υπόκεινται σε τέτοιου είδους φθορές και ειδικά όταν δεν αναγράφονται στο εγχειρίδιο του αυτοκινήτου και δε στα μαθαίνουν στη σχολή οδηγών!!! (τώρα θα πει κάποιος..."εδώ δε σου μαθαίνουν άλλα κ άλλα, αυτό θα σου μάθουν;;;" )
Ας με διορθώσει κάποιος!

Αστείο σχόλιο: Τότε θα πρέπει να κόβουμε τα χέρια σ'όποια κοπέλα-γκόμενα μπαίνει στο αυτοκίνητο μας!!!
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 06-09-12 στις 05:16 Αιτία: διόρθωση παραθέσεων
Απάντηση με παράθεση