Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 18-01-09, 21:51
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Σκονη & Γατες.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 318 M-PACK Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσοι χρησιμοποιειτε κουκουλα για να αποφευγεται σκονη κλπ ?

εγω επειδη εχω το δικο μου σε υπαιθριο γκαραζ σκονιζεται συνεχεια,ανεβαινουν πανω γατες κλπ , αποφασισα να παρω μια απλη κουκουλα για να το προστατευω επειδη δεν το χρησιμοποιω καθημερινα ! ισχυουν οσα λενε οτι μαζευει υγρασια η κουκουλα,γραντζουναει κλπ ? εχει καποιος
τετοια εμπειρια ? το μεγιστο που μενει ακινητο το αμαξι ειναι 5 μερες , προκειται να εχω θεμα υγρασιας?
τα φωτα σας !
Καλησπέρα φίλε 318 Μ-PACK.
Θα μας πεις τι του κάνεις και είναι έτσι κούκλα το αμάξι σου?

Μεγάλο πρόβλημα για το ύφασμα της κουκούλας,οπτικά τουλάχιστον, και η σκόνη και οι τρίχες από Γάτες που δεν βγαίνουν με τίποτα από πανό απο το πανι όσο νερό και να ρήξεις πάρα μονο με ηλεκτρική σκούπα.

Μονο μια λύση σε σώζει για να γλυτώσεις απο σκόνη-γάτες η τουλάχιστον να αργήσει να σου λερωθεί ξανά...... Κλειστό γκαράζ. Την εχω δοκιμασμένη αυτη την λύση και ξέρω.(εχω γκαράζ)
Επίσης έχω δοκιμασμένη και την λύση του κουκουλώματος, οταν πχ είμαι στο εξοχικό η κάπου να διανυκτέρευσης εκτος σπιτιού, αν κάνεις μια βόλτα προς το αμάξι θα δεις σίγουρα μια γατα επάνω να στριγυλοκαθετε.Πως καταλαβαίνουν οι άτιμες την ζέστη που πανιού απο μακριά και τρέχουν.
Δεν λεει και πολύ το κουκούλωμα άλλα ειναι λύση ανάγκης βέβαια,τι να κάνεις? Πιο πολυ είναι το βγάλε βάλε ιδικά για κάθε μέρα.Να θες να φύγεις βιάστηκα για την δουλεια σου και να λες ..οχ τωρα ποιος ξεκουκουλώνει.Εκει στο γρήγορο μπορεί να γίνουν οι απρόσεκτος κίνησης που μπορεί να επιφέρουν τριβές και το πρόβλημα τις αράχνης.

Αυτό που έχω παρατήρηση για της περισσότερες κουκούλες του εμπορίου με κοστολόγιο γυρο στα 60-80ε οτι όσες είχαν αυτήν την επένδυση απο κάτω στην ουσία ήταν πιο σκληρές από τις φτηνές που δεν είχαν καθόλου.

Επίσης το μεγάλο πρόβλημα με κουκούλα οποιασδήποτε μάρκας ,φτηνή η ακριβή είναι οτι όπως καταλαβαίνεις δεν γίνετε να μην σου πέραση σκόνη από κάτω.Οπότε με τον αέρα αν τύχη και φυσάει μια ήμερα και εσύ λείπεις πχ ,τοτε τα σωματίδια τις σκόνης όπως καταλαβαίνεις θα <Χόρεουν από κάτω> με αποτέλεσμα να έχουμε ίσως και κάτι παραπάνω απο Αράχνη.Άλλα αμα έχεις κάνει καλο κέρωμα δεν ξέρω ισως να μην τρέχει και τίποτα

Τέλος για την οριστική λύση κατά των γατών είναι η αγορά σκυλού και τοποθέτηση σπιτακι κοντά στο αμάξι...
Προσοχή όμως, οχι πολύ κοντά γιατί μπορεί να καλομάθει και αυτος από τις γάτες κα μετά άντε να τον κατεβάσεις !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη κυριακος : 18-01-09 στις 21:53
Απάντηση με παράθεση