Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 11-08-11, 00:50
Το avatar του χρήστη volkano
volkano Ο χρήστης volkano δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-02-2010
Μηνύματα: 47
volkano is on a distinguished road
πολλα καυσαερια

πηγα προχθες στο συνεργειο (οικογενιακος φιλος και κολιτος) να βγαλω καρτα καυσαεριων μιας και ειχε ληξει...

με το που συνδεσε ο φιλος μου την εξατμιση με τον μετριτη του υπολογιστη

μου λεει : "ρε Μ@λ@κ@ εχεις πολλα καυσαερια!!!! και καιει πολυ το αμαξι σου βενζινη"
και στις 800 στροφες και στις 2500 που το μετρισε.

με 1000 ζορια εβγαλε εκτυπωση οταν καποια στιγμη ψιλοεπεσαν τα καυσαερια για μερικα δευτερολεπτα και εδωσε εκτυπωση για να μου βγαλει την καρτα.

- του λεω μηπως ειναι "μπουκομενο" ? γιατι εδω και καιρο δεν κανω πολλα χιλιομετρα και δεν το "ανοιγω" το αμαξι (στροφες) και δεν το παω και πανω απο 120χλμ/ω.
- μου λεει αυτα δουλευουν ηλεκρονικα δεν ειναι αυτο το προβλημα , βαλε κανα καθαριστικο βενζινης και θα σε πω ποτε να ερθεις να το ξαναδουμε μιας και ειναι στην αρχη το προβλημα... η ειναι αισθητηρας Λ
(λογο οτι εχει πολυ δουλεια και πολλα αμαξια να φτιαξει , η μια και μια στο σερβις (φιλτρα λαδια)για να το βαλουμε και στο διαγνωστικο γιατι εχω να αλλαξω και τακακια στα φρενα)

εγω σκαλωνω στο οτι :
1ον) δεν μου εχει βγαλει καμια ενδειξη στο καντραν στο αυτοκινητο
2ον) μετα απο εκει εφυγα και πηγα και το ετρεξα το αμαξι και αρπαζε κανονικα...
3ον) απο θεμα πιοτητας βενζινης δεν τηθετε θεμα μιας και εχουμε δικο μας βενζιναδικο σε συνεργασια με μεγαλη εταιρια και "ξερω" τι βαζω οχι μονο σε μενα αλλα και στους πελατες μου τοσα χρονια χωρις καποιο προβλημα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη volkano : 11-08-11 στις 00:59
Απάντηση με παράθεση