Θέμα: !Aπόσυρση!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 19-02-08, 14:29
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Η προχειρότητα στο ΜΕΓΑΛΕΙΟ της!!!

Αντί να δούνε ποια οχήματα ΟΝΤΩΣ ρυπαίνουν βάζουν χρονολογικό όριο το θέμα είναι ΑΠΛΑ ΑΣΤΕΙΟ και το κάνουν απλά για να βάλουν λεφτά στις τσέπες τους!!!

Και να ο συλλογισμός μου.

Ενα όχημα 20 χρονών μπορεί να καίει παραπάνω από ένα σύγχρονο οκ;

Το θέμα είναι όμως ότι η ενέργεια και οι ρύποι που εκλύθηκαν κατά της διάρκεια της παραγωγής του και αυτοί που θα συνεχίσει να εκλύει λόγω της κυκλοφορίας του ΑΝΑ ΕΤΟΣ (δώστε προσοχή στο ΑΝΑ ΕΤΟΣ) συνεχώς μειώνονται.

Ενώ για να πάρεις ένα σύγχρονο όχημα πρέπει να δαπανήσεις ΠΑΡΑΠΑΝΩ ρύπους!

Καταρχήν γιατί το σύγχρονο όχημα είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 200 - 300 κιλά ΒΑΡΥΤΕΡΟ από το παλαιό, οπότε μιλάμε για +200 - 300 κιλά επιπλέον υλικά που πρέπει να εξορυχθούν και να κατεργαστούν.

Μαλακίες είναι αυτά που λένε και προχειρότητες και για την λόγο του ότι δε κοιτάνε τι μοτέρ φοράει το κάθε όχημα (όχι σε θέμα κυβικών αλλά σε θέμα γενιάς, δλδ μπορεί ένα 20ετίας όχημα ο ιδιοκτήτης του να έβαλε πιο σύγχρονο μοτέρ).

Τι να πω!

[leventis mode]Το μόνο που έχω να πω είναι : αυτοί που έβγαλαν το μέτρο και θα οικονομήσουν χρήματα από εμάς, τα λεφτά αυτά να τα φάνε στους γιατρούς για τα παιδιά τους. [/leventis mode off]

[/end thread]
[flame suit on]
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση