Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 24-01-17, 08:50
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα πήγα σε γνωστό μαγαζί για detailing στο βόρεια προάστια. Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω άποψη για το άθλημα απλά το παρακολουθώ το μαγαζί από το facebook και μου η δουλειά του φαινεται πολύ καλή.

Έχωντας διαβάσει τις τιμές εδώ πήγα προϊδεασμένος για κάτι παραπλήσιο και ήμουν ψιλοαποφασισμένος. Δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν έτσι και από ότι φάνηκε είχα παρανοήσει τι παίζει.
Ζητήσα επεξεργασία μέσα έξω, μοτερ, ζαντών και εξατμίσεων και αδιαβροχοποίηση κουκούλας.
1) Λύση με διπλό κέρωμα: 868 ευρώ με ΦΠΑ.
2) Λύση με επικάλυψη με νανο κεραμική λύση χρώματος για 2 χρόνια: 1116 ευρώ με ΦΠΑ.
3) Λύση με μόνιμη νανοκεραμική επικαλύψη με εγγύηση 7 χρόνια: 1736 ευρώ με ΦΠΑ.

Επίσης χρειάζεται για να ισχύει η εγγύση κάθε 4 μήνες μια συντήρηση αξίας 40 ευρώ για το 2-3 πακέτο.

Η αλήθεια είναι ότι όταν πήγα είχε μέσα ένα ferrari το οποίο ήταν σε φάση καλύτερη από το εργαστάσιο με την τελευταία λύση.

Το ερώτημα είναι θέλω να το περιποιηθώ το αμαξάκι μου, αλλά δεν ξέρω ποια επεξεργασία είναι λογική και τι τιμές παίζουν γενικότερα στην πιάτσα. Το detail που θα πάρεις έχει νόημα για να τα πληρώσεις αυτά τα λεφτά? Και για πόσο καιρό θα είναι έτσι. Γιατί άμα είναι να το πλένεις και σε ένα μήνα να είναι πάλι στα ίδια είναι τσάμπα λεφτά τελείως....


Από την άλλη σκέφτομαι ότι με αυτά τα λεφτά το ξαναβάφεις όλο και το έχεις πάλι εργοστασίου.Έχω άδικο?

Επίσης εαν μπορεί να συστήσει κάποιος κάποιο αντίστοιχο μαγαζί ας μου στείλει τα στοιχεία του σε pm.
Φίλε ένα θα σου πώ, αλλά πάρτο όπως πρέπει και όχι στραβά...
Οταν με το καλό έχεις παντελόνια για να κυκλοφορείς Φερράρι, ξόδεψε τα χρήματα σου
και βάλε και κεραμικά απο την NASA.
Προς το παρόν, κάτσε στα αβγά σου.
Κέρωμα απο τα LIDL και πολύ του είναι του οχήματος σου.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση