Θέμα: e46 318ι lpg,maf?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 06-11-12, 17:40
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από john318is turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε rapid_fast πειραζει που εισαι αδαης με ολη τη σημασια της λεξεως?αμφιβαλλω αν εχεις δει μονο εστω και μια φορα την εγκατασταση,αυτα που λες ειναι μονο παπαγαλιες απλα copy-paste.το να κραξεις καποιον ειναι το μονο ευκολο,το να κατανοησεις ομως στη πραξη????(αυτο πηγαινει και για σενα paganis).οπως προ-προ-ειπα ειχα το ιδιο προβλημα με τον intasg μονο που εμενα ηταν πλουσιο και οχι φτωχο.το προβλημα το ελυσα ρυθμιζοντας το χαρτη και εσυ πιστεψε οτι copy-paste βρεις στο διαδυκτιο,παντως εγω το δικο μου προβλημα το ελυσα.
Γιάννη,

Πολύ χαίρομαι που έλυσες το πρόβλημα (ειδικά για τον πελάτη, που δεν φταίει σε τίποτα).

Από την άλλη όμως, ο Rapid μόνο αδαής δεν είναι ενώ αυτά που λέει σε αυτό το thread συμβαδίζουν απόλυτα όχι απλώς με τεχνικές γνώσεις αλλά και με την κοινή λογική. Δεν μπορεί να μας λες ότι το όχημα είχε πρόβλημα όταν λειτουργούσε με βενζίνη και από την άλλη να υποστηρίζεις ότι με επαναπρογραμματισμό λύθηκε, ούτε να υποστηρίζεις ότι τα συστήματα υγραερίου έχουν δικά τους MAF, MAP ή ότι άλλο θες. Κι εγώ υγραέριο έχω αλλά αν πάω να ξεκουμπώσω το MAF (AFM στην δική μου περίπτωση) φυσικά και θα σβήσει το αυτοκίνητο - ο εγκέφαλος και όλοι οι αισθητήρες του λειτουργούν κανονικά, ανεξαρτήτως του καυσίμου.

Τέλος, θα σημειώσω ότι δεν αντιλαμβάνεσαι καν το πόσο ειρωνικό είναι το γεγονός πως εσύ, ο επαγγελματίας, να μπαίνεις στο forum για να ζητήσεις βοήθεια, ενώ ο Rapid που σε βοηθάει και μάλιστα σου βγάζει διάγνωση εξ'αποστάσεως από το 1ο ποστ να είναι ξαφνικά ο "αδαής" επειδή δεν σου αρέσει η απάντησή του.

Μίας και το πρόβλημα λύθηκε, δεν έχει λόγο ύπαρξης η περαιτέρω συζήτηση πιστεύω.