Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 19-01-10, 08:18
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MILTOS M3 E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι φιλε μου τακακια και καλωδιο πανε παρεα σαν τους χιωτες...δυο δυο..χιχιχ ναι οποτε αλαζεις τακακια πρεπει να αλαζετε και το καλωδιο....και παντα να εχεισ μαμα δαγκανες και μαμα δισκους παντα μα ΠΑΝΤΑ μαμα τακακια...μονο ολοκληρομνενο κιτ φρενων και οχι παντρεματα και αλχημιες....καπου στα 12 με 15 ευρω εχουν τα καλωδια δεν ειναι ακιβα...
Φίλε Μίλτο λες ανακρίβειες εδώ.

1. Καλώδιο > άν ο αισθητήρας δεν έχει πατήσει και ο μηχανικός βγάλει το καλώδιο χωρίς να σπάσει το κλιπ, φυσικά δεν χρειάζεται να βάλεις καινούργιο (εκτός αν θέλεις να πετάξεις κάτι που δουλεύει, ενώ το καινούργιο δεν πρόκεται να κάνει καμμία διαφορά).

2. Τακάκια. Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις εργοστασιακά τακάκια. Μπορεί να βάλει κάτι πιο σπορ ή ακόμη και αγωνιστικά. Εξαρτάται τη χρήση που κάνει καθένας στο αυτοκίνητο αλλά το να βάλεις τακάκι με άλλα χαρακτηριστικά στο εργοστασιακό σύστημα μόνο αλχημεία δεν είναι.

Εγώ προσωπικά τα καλώδια δεν τα έχω καν επάνω στα τακάκια, τα έχω κάνει κόμπο...
Αγωνιστικό και έτσι Ούτως ή άλλως, κάθε 2-3 χιλ. χλμ. βγάζω τους τροχούς και ελέγχω οπτικά.
Απάντηση με παράθεση