Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 28-12-08, 09:57
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από propeller Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι αξιοπιστο?
εχω ακουσει οτι καποια λαδια ειναι "μαϊμου".....
δεν ξερω αν μπορει να ευσταθει κατι τετοιο, αλλα ο λαδας που μεχρι τωρα αλλαζω (ειναι εξουσιοδοτημενο της castrol) ειπε οτι ο συγκεκριμενος ειναι φυση αδυνατο να πουλαει τοσο φθηνα. Μου λεει, για το castrol edge, οτι σαν εξουσιοδοτημενο μαγαζι αγοραζει 14€ το λιτρο, αρα ο Λαμπριανιδης πως πουλαει τοσο φθηνα???
αρα υπονοει οτι κατι παιζει, ή απλα στηριζει το μαγαζι του....
Είναι 100% αξιόπιστο. Αυτά τα περισσότερα τα έχουμε ξαναπεί και σε άλλα thread. Δεν υπάρχουν 'λάδια μαϊμού' και λοιπές μπαρούφες, στην κανονική του συσκευασία και σφραγισμένο αγοράζεις ότι αγοράζεις. Αν υπήρχε απατεωνιά πως 50 χρόνια τώρα όχι μόνο δεν τον έχουν κλείσει αλλά δεν έχει και καμία κύρωση; Απλώς ο συγκεκριμένος κάνει πάρα πολύ ογκώδεις παραγγελίες και έχει πιάσει το νόημα του εμπορίου, δηλαδή ότι η κατανάλωση φέρνει το κέρδος και δεν κοιτάει να βγάλει 50-200% πάνω όπως οι περισσότεροι έμποροι ανταλλακτικών και αξεσουάρ.

Όσο για τον εξουσιοδοτημένο που λες, πες του ότι αν δεν λέει ψέμματα (που λέει) να αλλάξει προμηθευτή γιατί αν το παίρνει πάνω από 10€ το λίτρο να μου τρυπήσεις την μύτη. Εδώ τα συνοικιακά μαγαζάκια και τα παίρνουν αρκετά κάτω, αυτός που παίρνει και ποσότητα το παίρνει όσο οι ιδιώτες; Τα 'τόσο το πήρα εγώ' είναι το παλιότερο κόλπο του έμπορα, και δεν θα μου φανεί και περίεργο αν το αγοράζει από αυτόν κιόλας.
Απάντηση με παράθεση