Θέμα: BMW 320si
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 19-05-06, 18:48
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
47 χιλ για si ?????

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man
Δυστηχώς οσα έγιναν με τα παλιότερα μοτέρ της BMW αλλα τόσα γινονται και με το συγκεκριμένο μοτέρ..........λίγα πράγματα....και το αυτοκίνητο θέλει 20 ps παραπάνω για να γίνει άψογο!

Σε γενικές γραμμές η Ε90 είναι πολύ καλύτερο αυτοκίνητο απο την Ε46!(αυτο το ταμπλό ομως ειναι πολύ μάπα )
Είναι μετά από τόσα χρόνια φανερό ότι αποδοτικό tuning στα BMW ΔΕΝ υπάρχει , εκτός και αν προστεθεί υπερσυμπίεση.
Τώρα να αγοράσεις "κουτί" αμάξι (και ειδικά BMW) με προοπτική να το "τσιγκλίσεις" ΔΕΝ αξίζει.

Άρα αν σε κάποιον φαίνονται τα 170-180 Hp λίγα (που είναι ) το si ΔΕΝ θα πρέπει να αποτελεί επιλογή.

Για να πω και τη γνώμη μου δεν καταλαβαίνω το λόγο να αγοραστεί το si (που ουσιαστικά βγήκε για να "ομολογκάρει" το αγωνιστικό του WTCC).
Με τόσα χρήματα "παίζουν" υπεράριστα μεταχείρα 46άρια Μ , 39άρια Μ και με αρκετά λιγότερα (κανά 30άρι) παίρνεις 330ci.
Αν τώρα κάποιος θέλει σώνει και καλά καινούργιο ας δώσει λίγα παραπάνω να πάρει το 325 , το 130 (πολύ καλό τελικά) ή κανά τελείως γυμνό 330.

Για 2λίτρο 4κύλινδρο είναι πάρα πολλά τα λεφτα .
Απάντηση με παράθεση