Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 17-03-17, 01:25
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι ομως θελω να την εκφρασεις πραγματικα......Και να μου δειξεις σε ποιο σημειο ''επεβαλλα'' την αποψη μου!!!Η οποια μαλιστα δεν διαφερει απο την δικια σας κιολας!!!Εκανα μια παρατηρηση περι της επαναλαμβανομενης ζαλουρας περι δηλωσης,νομοθεσιας,παρανομιας κτλ σε βαθμο που χαλαει ΚΑΘΕ thread μετατροπης εδω μεσα!!Και αρχιζουν οι αναλυσεις επι αναλυσεων για το θα τρακαρεις και θα πας φυλακη,θα κλαινε μανουλες και λοιπα τετοια γλυκαναλατα.....Καμια αποψη μου δεν επεβαλλα,ουτε καν ειπα την αποψη μου στο θεμα ''αδηλωτο'',απαντησα μονο σε αυτο που ρωτησε το παλικαρι+μια διευκρινηση μηχανικη και τελος......Και το λεω λοιπον ξανα:η γνωμη μου ειναι οτι κακως καθε φορα αναλωνεστε σε καθε τετοιο θεμα,με την νομιμοτητα του θεματος....Καλα κανετε και το αναφερετε,αλλα μεχρι εκει....Αν δεν γνωριζει αυτος που θελει να κανει την μετατροπη,θα σας ρωτησει και τοτε το αναλυετε οσο θελετε.....Εδω εχει γινει δογμα, καθε μα καθε φορα που καποιος λεει να αλλαξει ενα μοτερ,να τον πρηζετε περι δηλωσης και νομιμοτητας και να χανεται η μπαλα τελικα στο thread,ενω φυσικα συνηθως το ατομο αυτο απλα δεν ξανασχολειται....Οπως εκανε κι εδω αλλωστε.....Τον ειδατε να ξανα απαντησε??

Και ναι ειναι κομπλεξ αυτη η ζαλουρα....Ειναι λες και σας βγαινει μια επιθετικοτητα του στυλ:αφου δεν τολμαω ή δεν θελω εγω,γιατι να το κανει αλλος?Και το βλεπω ακομα και απο ατομα που γνωριζω οτι ειχαν και αδηλωτα στο παρελθον!!Δεν ειναι και δεν πρεπει ενα φορουμ να κανει την δουλεια του εισαγγελεα και της Αστυνομιας.....Υπαρχουν αλλοι αρμοδιοι για αυτα....Και σας προκαλω να κανετε μια προχειρη ερευνα στο φορουμ για να δειτε αυτο που λεω.....Σε καθε thread μετατροπης,υπαρχουν 5-10 απαντησεις σχετικες κι απο κατω αλλες 30 τρομολαγνειας!Βαλτε τον εαυτο σας στη θεση του μεσου 18-30αρη που μπαινει και ρωταει και τον πιανουν απο τον λαιμο περι νομοθεσιας....Νομιζετε οτι θα τον κανετε να το δηλωσει,ή το πιο πιθανο ειναι να μην ξανα ασχοληθει απλα με το φορουμ?
Και φυσικα να τον ενημερωσετε...ενας-δυο το πολυ και τελος....Απο κει και μετα αν ενδιαφερεται θα συνεχισει να ρωτα.....Αν οχι,το να συνεχισετε την τρομολαγνεια,απλα κατανταει γραφικο.....Και προσωπικα ξενερωνω αφανταστα,οπως φαινεται αλλωστε....

Και φυσικα ξενερωνουν κι αυτοι που ρωτανε περι μετατροπης και δεν σας παιρνουν στα σοβαρα....Και χανετε και το δικιο σας......

Το μονο καλο που βλεπω στην ολη υποθεση ειναι οτι, λιγα ατομα ασχοληθηκαν να με ''κραξουν'' οποτε μαλλον εχω δικιο!!!Οχι οτι παιζει ρολο βεβαια......
Φιλε μου ο τροπος γραφης σου ακομα και μετα απο τοσα ποστ (που αυτοακυρωνεσαι λεγοντας οτι δεν σε ενδιαφερει ) δειχνει σε ολους οτι εχεις εναν δικο σου κωδικα επικοινωνιας και κρισης με τον οποιο πρεπει ολοι να συμφωνουμε ...
Χρησιμοποιεις εκφρασεις και αναλυσεις που μας ξενερωνουν εμας οχι εσενα χωρις να βαζεις ενα τελος ...
Επαναλαμβανω λοιπον οσον αφορα εμενα ,πρωτα εγραψα τι χρειαζεται ,τι θα πρεπει να ξερει για ΣΩΣΤΗ μετατροπή κΙ μετα προσθεσα το εμπειρικο μου κομματι στο οποιο ουδεις ουτε εσυ μπορεις να αντιπαρελθεις παρα μονο με αχρηστη επιθετικοτητα..
Ο χωρος ειναι δημοσιος και για αυτο υπαρχουν διαχειριστες και κανονες ,αν ενοχλει καθε ποστ που εσενα σου φαινεται ασκοπο η οπως λες γλυκανάλατο, ασε αλλους να το κρινουν ,προσπαθησε να μην διαβαζεις οτι σε ενοχλει...
Φιλικα .....

Υ.Γ καλο θα ειναι να μην παραμενουν τα οφ τοπικ σχολια μας μπας και ο φιλος που ρωταει αποφασισει τι θα κανει...
Απάντηση με παράθεση