Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 05-04-15, 21:09
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theosevag Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κι από μένα. 1ο ποστ !!
Κάτοχος μιας καλοδιατηρημένης 316i Ε46 που διανύει καθε μέρα 250km.

Τα Michelin Pilot Sport 3, που φέρει στον πίσω άξονα διαστάσεων 225/45/R17 91 Υ, κράτησαν μόλις 22000km/9 μήνες με γρήγορη οδήγηση στην εθνική (μ.ο. 140km). Είναι βάση της δική σας εμπειρίας φυσιολογική φθορά? Δεν το βάζω σε στροφιλίκια/αναβάσεις κλπ... απλά γρήγορα σε εθνική.

Το αυτοκίνητο έφερε ιδίων διαστάσεων ελαστικά κατά την αγορά του, μάρκας Accelera που είχαν αρκετά μεγαλύτερη ζωή. Εξαιτίας του ότι θα αλλάξω τετράδα τώρα θα ήθελα την γνώμη σας/εμπειρία σας. Προτεραιότητα η ασφάλεια με μέσο όρο ζωής ελαστικών που να μην ανεβάζει υπερβολικά το κόστος κίνησης (κάθε 9 μήνες lol)

Ευχαριστώ
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.Πράγματι κράτησαν λίγο τα λάστιχα.Στην αλλαγή φύγε από δείκτη ταχύτητας Υ(300 Χλμ) και κατέβα σε V(240).Δε νομίζω πως ευθύνεται αυτό για την γρήγορη φθορά πάντως.
Λάστιχα δε σου προτείνω γιατί το κόστος είναι σεβαστό και δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.Σε ίδιο αμάξι και με ίδια διάσταση φοράω dunlop sportmaxx και παρότι είναι η τρίτη φορά που βάζω τα συγκεκριμένα λάστιχα,αυτή τη φορά δεν είμαι ικανοποιημένος.
Απάντηση με παράθεση