Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 03-08-11, 23:31
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Για διαρροες θα δεις αν χανεις απο το ψευτοκαπακο (το οποιο πεφτει συνηθως πανω στην εξατμιση και καιγεται και μυριζει) οπου η λαστιχενια φλαντζα γινεται πλαστικο με τον καιρο και τη θερμοκρασια και καποια στιγμη δακρυζει.. Επισης, κοβεται το σωληνακι που φευγει απο τη βαλβιδα των αναθυμιασεων και ριχνει τα λαδια παλι μεσα στο καρτερ, ενωνεται με το σωληνα που βρισκεται ο δεικτης του λαδιου, χαμηλα.. (θα δεις λαδια στη πλαστικη ποδιά σου, κατω μερος του μοτερ-καρτερ αν χανεις απο εκει). Ή ακομη και απο τη βαση του φιλτρου λαδιου μπορει να χανεις..
Θελει ψαξιμο, μπορει να εχεις και απο καπου αλλου διαρροη..
Εγω σου ανεφερα τα πιο "κλασικα" σημεια διαρροης που εχουν παρατηρηθει στο Μ54..
Παντως οντως καιει το Μ54 λαδακι..
Κι εγω 5w30 ΟΕΜ εχω τωρα (και του συμπληρωνω μολις δω οτι εχει κατεβει λιγο η σταθμη, το τσεκαρω πολυ συχνα γιατι δεν θελω να δουλευει το μοτερ μου με λιγοτερο λαδακι απο αυτο που πρεπει) αλλα σε λιγο που ειναι για αλλαγη θα δοκιμασω mobil1 0w40...
__________________
Απάντηση με παράθεση