Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 06-08-11, 18:20
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M3 GT ATHENS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνω από όλα φίλε να μην στεναχωριέσαι..........όλοι λίγο πολύ έχουμε πολλά και διάφορα προβλήματα(όχι μόνο οικονομικά) που αφορούν το σύνολο της χώρας και όχι μόνο!! Έτσι όπως το βλέπω σε μερικούς μήνες θα βλέπουμε τα αυτοκίνητα μας αραγμένα ....και δεν θα μας κάνει κέφι να τα βολτάρουμε (πρώτα έρχονται οι άνθρωποι και ύστερα οι μηχανές).

Στη θέση σου θα ζήταγα τα ρέστα απο τον υπεύθυνο της μετατροπής........επειδή όμως δεν γνωρίζω την σχέση σας ...ή... μπορεί και να μην υφίσταται κάν θέμα δόλου.....σου επαναλαμβάνω ότι δεν απέτυχε η μετατροπή σου αλλά η συνταγή του Μ54 Β30 της χρονολογίας μέχρι και τα μέσα του 2002 περίπου(σπανίως να βρείς αυτό το μοτέρ με μικρή ή δίχως κατανάλωση λαδιού....πολύ τυχερός ο κάτοχος αυτού). Μετέπειτα της παραπάνω χρονολογίας η εταιρεία το διόρθωσε το πρόβλημα αυτό μέ όλα τα έσω...ενισχυμένα!!!

Το μοτέρ σου δεν θα πάθει τίποτα εφόσον η στάθμη του λαδιού είναι εντάξει.

Ένας καλός φίλος μου έλεγε μιά ημέρα..... ότι άρχισε να βάζει λίγο πιό φθηνά αλλά πολύ καλής ποιότητας λάδια σε 10w-40 από 0W-40 πού έβαζε....συμπλήρωνε.... και έκανε αλλαγή κάθε 5,000 χλμ. Ακόμη και σήμερα μετά 4-5 έτη που τό έχει στην κατοχή του το αμάξι του δεν έχει βγάλει τίποτα σημαντικό απο μοτερικής πλευράς ....ΟΠΟΤΕ ΟΤΙ και να αποφασίσεις δέν αξίζει να στεναχωριέσαι........αλλά η απόφαση είναι δική σου........απλά για σκέψου και τί έρχεται τώρα κοντά σε άλλους τομείς......εγώ προσωπικά βλέπω ότι έχω μία ζωή και όχι δύο ή περισσότερες άρα .......??

Υ.Γ. Όλοι μας αγαπάμε τα αυτοκίνητά μας .......για αυτό και γράφουμε εδώ και δεν επιθυμούμε προβλήματα σε αυτά .........έλα ντέ που πρέπει πρώτα να αγαπάμε τους εαυτούς μας και τους φίλους μας..........για να έχουμε και τα αυτοκίνητά μας καθώς ένας φίλος μπορεί να σου ανοίξει και τα μάτια - όταν το όποιο πρόβλημα που σου δημιουργείτε - μπορεί να είναι στην τελική μικρότερο απο αυτό που νομίζες !!!

Εύχομαι να είμαι κατανοητός..........ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ !
ωραιος ο M3 GT ATHENS
Επιδη το μοτερ ειχε 200000 χλμ οχι λιγα μηπως επρεπε να του κανεις ενα γενικο σερβις πριν μπει πανω στο αμαξι?και εννοω ελατηρια,φλατζες,γυαλισμα καπακι ,ημαντας εκκεντροφορου αν εχει???και ολα αυτα κοστιζουν πολυ πιο φτηνα μιας και το μοτερ ειναι εξω και θα γινοταν καινουριο σαν να ειχε μηδεν χιλιομετρα.
Απάντηση με παράθεση