Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 22-01-11, 08:56
Το avatar του χρήστη g_libero
g_libero Ο χρήστης g_libero δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-05-2008
Μηνύματα: 39
g_libero will become famous soon enough
Εγώ έχω το 3.0i μοντέλο ΄04,το πήρα μεταχειρισμένο με 58000χλμ το 2007 και μέχρι σήμερα που έχει περίπου 100000χλμ δεν αντιμετώπισα κάτι ιδιαίτερο.

Ξέρω ,ρωτάς για το 2.0 αλλά θα πώ ότι από μοτέρ το δικό μου δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα ,ενώ από λαδάκι ζητά περίπου 1lt στα 10000χλμ.

Κατανάλωση μέσα στη πόλη 12.5-13.5 lt/100km,ταξίδι με "λογικές" ταχύτητες 140-160 και cruise control 11.0-11.5lt/100km.

Συνολικά από "έκτακτα" περιστατικά αναφέρω πεσμένο πίσω αριστερό παράθυρο μέσα στη πόρτα από βλάβη του μηχανισμού ανύψωσης,δύο φορές αντικατάσταση στο παγουράκι του ψυγείου γιατί είχε απώλεια υγρών και αντικατάσταση προληπτικά του μηχανισμού(πεταλούδα) που μεταβάλει το μήκος των αυλών εισαγωγής γιατί ακουγόταν-κροτάλιζε.

Τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν έγινε το σέρβις των 100000χλμ, όπου αντικαταστάθηκε το ρουλεμάν του πίσω δεξιού τροχού γιατί βούηζε ενοχλητικά ,καθώς και μια βάση από το πίσω διαφορικό που ήταν κομμένη,ενώ αντικαταστάθηκαν οι βαλβολίνες στα διαφορικά ,στο κιβώτιο ταχυτήτων(χειροκίνητο 6άρι) ,στο κιβώτιο μεταφοράς και πιστέψε με παρότι υψηλό το κόστος άξιζε,"βούτηρο" τώρα οι αλλαγές στο κιβώτιο και τέλος τα γκάπα-γκούπα που ακούγονταν!

Κατά τ' άλλα μόνο λάδια και αναλώσιμα,εξαιρετική οδική συμπεριφορά ,πολύ καλές επιδόσεις ,απρόσμενες δυνατότητες εκτός δρόμου ακόμη και με τα ασφάλτινα λάστιχα (ναι είναι από τα ελάχιστα Χ3 που πατάει λάσπες!).
Απάντηση με παράθεση