Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 21-09-09, 12:53
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
1ον) Αν δε σε βγάλει ο δάσκαλος της σχολής οδηγών σε μεγάλο δρόμο, αυτό είναι κακό της σχολής οδηγών. Προσωπικά η δασκάλα (ναι γυναίκα είχα) απ'το 2ο μάθημα με είχε περιφερειακό.
2ον) Πολύ καλό αυτό με την "πίστα"
3ον) Όσον αφορά τους παπούδες, το δίπλωμα σου ισχύει μέχρι τα 65 σου. Κανονικά μετά πρέπει να κάνεις ανανέωση διπλώματος. Δε ξέρω αν χρειάζεται να ξαναδώσεις εξετάσεις, ή αν απλά σου κάνουν ιατρικές εξετάσεις, αλλά αυτό είναι και θέμα αστυνομίας, διότι πάρα πολλοί μεγάλοι δεν έχουν δίπλωμα και ακόμα οδηγάνε.
4ον) και κυριότερο... Οι δρόμοι εγώ σου λέω ότι φταίνει για το μεγαλύτερο ποσοστό των ατυχημάτων. Στην Γερμανία όταν είχα πάει ταξίδι, έριχνε τουλούμια και την άσφαλτο δεν την έβλεπες να γυαλίζει. Ήταν έτσι φτιαγμένη, σα να έχει αυλάκια ο δρόμος, πολύ μικρά αυλάκια για να περνάει το νερό.
Κάποτε είχα ακούσει πως για να γλυτώσουν έξοδα, αντί για χαλίκι, βάζαν άμμο. Δεν ξέρω άμα ισχύει ή όχι.
Προσωπικά εγώ αυτό το οποίο βλέπω (και θα μιλήσω για τον περιφερειακό μιας και είναι σχετικό) όταν βρέχει στην αριστερή λωρίδα έχει λίμνες, όπως και σε πολλά σημεία στην δεξιά. Είναι ευθύνη του κράτους που δεν έχει αποχετεύσεις να φεύγουν, που δεν έχει σωστή κλίση ο δρόμος, που είναι τέλος πάντων σε αυτό το χάλι. Χέστηκα δεν έχουμε άλλους άξονες για να κινηθούμε. Θα μπορούσαν το 15αύγουστο να βάλουν όσα άτομα χρειαστεί, και να διορθώσουν όλο το οδόστρωμα σε όλο το μήκος του, και να ζοριζόμουν λίγες μέρες παρά να φοβάμαι μήπως σκοτωθώ όποτε αλλάζω λωρίδα επειδή το οδόστρωμα έχει γίνει ράφλες. Λύσεις υπάρχουν. Η θέληση λείπει.
Απάντηση με παράθεση