Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 29-01-12, 01:09
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Cool

Παιδιά, συγνώμη αλλά με κάθε σεβασμό προς τις απόψεις των ειδικά εκπαιδευμένων οδηγών, σε 12 μέτρα από τα 100 χιλιόμετρα την ώρα δηλαδή από 27.7 μέτρα το δευτερόλεπτο, το αυτοκίνητο σταματά χοντρικά σε μισό δευτερόλεπτο.

Πετυχαίνοντας επιβράδυνση 55 μέτρα ανά δευτερόλεπτο στο τετράγωνο ήτοι 5.7g περίπου.

Αν φοράνε μέσα ζώνη δε θα μείνει κόκκαλο για κόκκαλο από τον κορμό των επιβαίνοντων.
Αν δε φοράνε ζώνη, σκοτώθηκαν όλοι μαζί... χωρίς να τρακάρουν (ειδικά αμα σου σκάσει στο εμπρός κάθισμα από πίσω ο Μπένι με 5g επιτάχυνση ).

Απλά δεν γίνεται.

Το ότι το γράφουμε εγώ και ο Nick_compact ευγενικά ''δεν γίνεται παιδιά, κάτι λάθος ειπώθηκε'' ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ή για προσβολή. Σκεφτείτε λίγο τα δεδομένα και πείτε...5.5g επιβράδυνση δεν γίνεται.

Το να φρενάρει σε 32 μέτρα αντί για 35 ή 40 οκ...και πάλι είναι δύσκολο.
Κατά τα άλλα είμαι σίγουρος για ενισχυμένες αναρτήσεις, φρένα, μοτέρ. Και πιθανά παρά το διπλό βάρος μπορεί να συμπεριφέρεται καλύτερα από την πολιτική έκδοση.

Τώρα αν κάνει 470.000 +φπα =580.000 (+ τους υπόλοιπους φόρους?) ή 750.000 λίγο σημασία έχει...
Αν έχει 470.000 CIF πάντως και λίγα είναι τα 750 που γράφανε στα άρθρα.

Για τα 12 μέτρα πάντως παιδιά...όχι απλά δεν παίζει...αν ισχύει, τότε ο Μπένι μπορεί να συμμετέχει για πλάκα στο Γραν πρι φορμουλα 1 του Κερατσινίου που θα γίνει


Παρακαλώ τον EVANGELO να βρεί με ακρίβεια τις τιμές που υπολόγισα πρόχειρα καθώς δεν έχω την ευχέρεια αυτή τη στιγμή μετά από κάτι μπυρίτσες που καταναλώθηκαν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 29-01-12 στις 01:14
Απάντηση με παράθεση