Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 17-05-08, 15:45
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MrZ Εμφάνιση μηνυμάτων
Η φάση είναι πως υπάρχει η άποψη: θέλεις το αμάξι 20ετίας σου?Κάνε το αντίκα.Αλλά εγώ θέλω να χαίρομαι το αμάξι 20ετίας μου που σημαίνει πως θέλω να το κυκλοφορώ κάθε μέρα(για να πάω στη δουλειά-να γυρίσω-να πάω για καφέ) οπότε άτοπο...Άμα είναι να το έχω στο γκαράζ.Έπαιρνα μια μινιατούρα και την έβαζα δίπλα στο κρεβάτι μου.
Η φάση όλη είναι πως αν θες να εχεις αμάξι 20ετίας και να το κυκλοφορείς, από το να περιμένεις άλλα 5 χρόνια για να βγάλεις πινακίδες ευκαιρίας σε κάποια λέσχη, καλό θα ητανε να το έχεις σωστό και να μην εκπέμπει καυσαέρια.
Το να μην κυκλοφορείς στο κέντρο της Αθήνας καθημερινά δεν είναι και τραγικό νομίζω πλέον, υπάρχουν τρόποι και εναλλακτικές. Στην τελική αν σωνει και καλά θέλεις αυτοκίνητο παίρνεις ενα Σμαρτ και παρκάρεις και πιο εύκολα.
Το να το κάνεις "αντίκα" όπως πολλοι σπεύδουν να κάνουν δεν είναι και πανάκεια. Λογικά θα θεσπιστούν και εδώ κρατικές πινακίδες ιστορικών και θα περνάνε και εδω από ελεγχο-ΚΤΕΟ όπως και στην γερμανία ή στην Ιταλία (μέσω ASI).
Οπότε η λύση παραμένει η λογική. Σωστά αυτοκίνητα που δεν πετάνε ντουμάνια άκαφτες και σύννεφα καπνου γενικώς, καταλύτες στη θέση τους και οι τσιμινιέρες για σκράπ.
Και αλλου το κάνανε και δούλεψε, εδώ γιατί είναι τραγικό?
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση