Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 10-06-13, 21:41
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vasw Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολική με ζημιά ας πούμε περί τις 5.000; Και πως δεχτήκανε την ολική; Πήγες δικαστικά;
Τροχαία κάλεσα επειδή υπήρχαν και τραυματισμοί.
Εγώ θέλω το αυτοκίνητό μου όπως ήταν χωρίς να βάλω ευρώ από την τσέπη μου...
Όλικη βγαίνει αν κριθεί μη επισκευάσιμο ή η επισκευή ξεπερνά το 75% της αγοραστικής αξίας του αυτοκινήτου. Η αγοραστική αξία βέβαια είναι πολύ χαμηλή, σημαντικά χαμηλότερη απ'ότι πραγματικά αξίζει το αυτοκίνητο.

Όχι πως θα στο βγάλουν ολική, μην αγχώνεσαι, δεν φαντάζει τραγική ζημιά όπως τα περιέγραψες.

Λόγω παλαιότητας, η ασφαλιστική δεν πρόκειται να δικαιολογήσει καινούργια γνήσια ανταλλακτικά. Μόνο μεταχειρισμένα ή ιμιτασιόν (σε κάθε περίπτωση προτιμάς τα γνήσια μτχ). Όπως σου είπα υπάρχουν συνεργεία που αναλαμβάνουν την επισκευή δίχως να δώσεις μία, εφόσον ο άλλος όμως κάνει δήλωση πως έφταιγε 100%. Ειδάλλως, θα πρέπει να τα πληρώσεις από την τσεπούλα σου δυστυχώς και να το πας δικαστικώς. Απλά πρόσεξε να πας σε ένα συνεργείο που θα έχεις ακούσει τουλάχιστον μία γνώμη, μην πέσεις σε κανέναν άσχετο και στο κανιβαλίσει το όχημα.
Απάντηση με παράθεση