Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3753  
Παλιά 27-06-16, 04:48
Το avatar του χρήστη Sport_Evolution
Sport_Evolution Ο χρήστης Sport_Evolution δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 107
Sport_Evolution will become famous soon enough
Πλήθος φωτογραφιών στον ακόλουθο σύνδεσμο με πλήρεις αποκαταστάσεις (restorations) Ε30 Μ3: http://www.rsgarage.com.pt/restoration_bmw.html

Θα χορτάσετε σκουριά! Μερικές περιπτώσεις είναι απίστευτες. Μοιάζουν σαν να τις έχουν ανελκύσει από τον βυθό της θάλασσας. Πώς αλλιώς να εξηγήσεις τρύπες τόσο μεγάλες που χωρά ανθρώπινο χέρι; Δείτε και θα καταλάβετε.

Περιλαμβάνονται και δύο Sport Evolution, μία κόκκινη αλλά σε μαύρο χάλι και μία μαύρη. Η συγκεκριμένη μαύρη (G861 WAV) είναι αυτή που με μύησε στον κόσμο της Ε30 Μ3. Ανήκε στον Γιώργο Χ., Έλληνα συγκάτοικό μου στο Λονδίνο την περίοδο 1995-1996. Την αγόρασε Οκτώβριο ή Νοέμβριο του 1995. Θυμάμαι την πρώτη φορά που την έφερε στο σπίτι και την είδα. Πώς αισθάνεται ένα παιδάκι που του δίνεις πρώτη φορά γλυφιτζούρι; Κάπως έτσι! Ηλεκτρισμένος και εκστατικός.

Ο Γιώργος την πήγε τουλάχιστον 2 φορές στην Ελλάδα και τελικά την πούλησε πριν το 2000 όπως υπολογίζω. Με την συγκεκριμένη έχω αξέχαστες εμπειρίες στο Λονδίνο αλλά και στην διαδρομή προς και από τους Munich Legends που την πηγαίναμε για συντήρηση. Περιττό να σας πω ότι ο Γιώργος ήταν <<λάτρης της ταχύτητας>> και αφού είμαι σήμερα εδώ για να τα γράφω αυτά σημαίνει ότι φτηνά την γλιτώσαμε την εποχή εκείνη της νεανικής τρέλας...

Δυστυχώς έφυγε από το Λονδίνο 2 μήνες πριν πάρω την δική μου. Θα ήταν εκπληκτικό να είχαμε μία μαύρη και μία κόκκινη SE σταθμευμένες σε σειρά στο κέντρο του South Kensington αλλά δεν έμμελε να συμβεί.

Γ. Ν.

Απάντηση με παράθεση