Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #139  
Παλιά 24-01-11, 16:15
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Emar Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου καλή χρονιά!

Ξεκινώ από τα άσχημα: Τα Bmw έπαψαν πια να είναι αξιόπιστα. Έχουν τόση τεχνολογία φορεμένη πάνω τους(για αυτό και είναι τα πιο οικονομικά σε κατανάλωση) που όλο και κάτι χαλάει. Και με τα τζιμάνια των συνεργείων καλή μας ΤΥΧΗ! Κοίτα στο τμήμα τεχνικών θεμάτων και θα καταλάβεις.

Είμαι κάτοχος 316 e90.Την αγόρασα καινούργια 26000 με ηλιοροφή , ημιδερμάτινο σαλόνι και
φυσικά αισθητήρες φώτων βροχής διζωνικό κλιμα, και άλλα αρχική τιμή δηλαδή 34500!
Δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω 34500 για αμάξι bmw 122 hp.Όχι ότι δεν φτάνουν αλλά
γιατί είναι γελοίο γιατί είναι απλά θέμα marketing. Η διαφορά με την 320 e;inai 200 ml.!

Ήμουν σε δίλλημα μεταξύ των 316, του GOLF και του Insignia. Δεν μετάνιωσα για την επιλογή μου γιατί:
1.Όταν τη βλεπω γουστάρω
2.Όταν οδηγώ αισθάνομαι ασφάλεια
3.Και γιατί οι δρόμοι στην Ελλάδα είναι ίδιοι εδώ και 30 χρόνια που ο πατέρας μου είχε 45 Hp. Μόνο οι αυτοκινητόδρομοι έγιναν όπου εκεί πάω όσο θέλω!

Η αίσθηση βέβαια δεν υπάρχει(οδηγώ και εγώ μηχανή και ξέρω).
Θα το άλλαζα μόνο με την 320 όχι με κάποιο άλλο αυτοκίνητο!
Αυτή τη στιγμή ψάχνω την 320 diesel γιατί έμαθα ότι θα γίνουν προσφορές λόγω αλλαγής μοντέλου και θα πουλήσω το 316. Αν βέβαι η τιμή του νέου είναι καλή.
Αυτό που με καίει είναι το θέμα της αξιοπιστίας γιατί πραγματικά έχω απογοητευτεί από το forum.

Ευχαριστώ για την υπομονή σας και καλές αγορές!
φίλε ηρέμησε, μια ντουζίνα BMW έχουν περάσει απο τα χέρια μου και καμία μα καμία δεν έχει βγάλει σοβαρό πρόβλημα, ούτε καν τα νεα μοντέλα πέρα απο ένα κλείδωμα τιμονιού σε Ε90 που φτιάχτηκε με προγραμματισμο. Και εγώ εδώ ακούω για βλάβες γιατί αυτή είναι η δουλειά του φόρουμ
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση