Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #68  
Παλιά 25-02-16, 16:19
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Εγω απο το 2000 εχω συναγερμο clifford με ανιχνευτη κινησης κοντα στα τζαμια και κλισης του αυτοκινητου. Το καλο με το συναγερμο ειναι οτι εαν ξεκινησεις και δεν βαλεις τον κωδικο μεσω 2 κουμπιων το αμαξι σβηνει, κατεβαζει παραθυρα και χτυπαει ο συμαγερμος. Τοτε μου ειχαν πει οτι δεν εχει καλωδια για να κοψει καποιος και να τον απενεργοποιησει αλλα δεν το πολυπιστευω. Μου αρκει ομως οτι αν με σταματησει καποιος στο δρομο και με κατεβασει απο το αυτοκινητο για να το παρει θα κατεβω χωρις δευτερη σκεψη και θα ξερω οτι το αυτοκινητο καποια στιγμη θα σβησει. Εννοειται πως θα αρχισω να τρεχω προς την αντιθετη κατευθυνση απο αυτη που θα φυγει ο κλεφτης χαχαχαχα.

Και επειδη εχω ακουσει διαφορες συζητησεις για τυχον θεματα ασφαλειας που προκαλει το συγκεκριμενο συστημα να τονισω οτι το αμαξι σβηνει μονο οταν κινειται με χαμηλη σχετικα ταχυτητα. Πχ αν ξεχασω να βαλω τον κωδικο και πηγαινω με 100χλμ την ωρα θα χτυπησει ο συναγερμος αλλα δεν θα σβησει το αυτοκινητο, θα σβησει μονο οταν μειωσω ταχυτητα. Οντως θα ηταν πολυ επικινδυνο διαφορετικα γιατι χανεις και το υδραυλικο τιμονι οπως ειναι λογικο.
Απάντηση με παράθεση