Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 16-11-16, 16:33
mitsiakis69 Ο χρήστης mitsiakis69 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 16-11-2016
Μηνύματα: 4
mitsiakis69 is on a distinguished road
Μετατροπή e46 320 σε 330

Γεια σας νέο μέλος εδώ στο φόρουμ θα ήθελα την βοήθεια σας για όσους γνωρίζουν για την μετατροπή του αυτοκινήτου μου . Λοιπόν έχω ένα 320 coupe με κινητήρα m52tub20 μετά από 11 χρόνια απροβληματιστα με αυτό το μοτέρ και με μεγάλη λύπη καθώς το αυτοκίνητο μου έχει μόλις 102000 χλμ και ο κινητήρας δουλεύει λες και είναι καινούργιος πήρα την απόφαση να το κάνω μετατροπή σε μεγαλύτερο και να δηλωθεί και κανονικά. Ενδιαφέρομαι για μετατροπή σε κινητήρα m54b25 ή m54b30 , θα ήθελα τα φώτα σας γενικά με το τι χρειάζομαι για αυτήν την μετατροπή , γνωρίζω ότι θα χρειαστούν μοτέρ σασμαν κεντρικός διαφορικό. Ή μόνη παρέμβαση που έχω κάνει πάνω του από m54 είναι τα μπροστινά φρένα από 330. H ερώτηση μου είναι τι άλλο χρειάζομαι για την μετάβαση από m52tu σε m54 γιατί από όσο γνωρίζω έχουν κάποιες διαφορές ; Τα ηλεκτρικά είναι ίδια ; Πρέπει να γίνει παρέμβαση στην πλεξούδα ; Με το γκάζι τι γίνεται από όσο γνωρίζω το δικό μου είναι με ντιζα ενώ από τα m54 με ηλεκτρονικό;
Θα εκτιμουσα κάθε βοήθεια από μέλη που γνωρίζουν σχετικά με το θέμα μου . Φιλικά Κωστας.
Απάντηση με παράθεση