Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 02-02-11, 07:45
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
βαλε καμια φωτο!

στο site της castrol το κουτι πως ειναι??
Το κουτί στο site της Castrol είναι σαν και αυτό που έχω στην κατοχή μου.

ΤΟ θέμα είναι ότι στο κουτί αναφέρει προδιαγραφή που ΔΕΝ αναφέρει στο site.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικά δεν είναι LL-04. Βασικότερα, η "πρόσφατη ημερομηνία παραγωγής" είναι κάτι το αξιοπερίεργο. Η Castrol δείχνει να έχει σταματήσει την παραγωγή του 5W40 της σειράς αυτής μήνες τώρα...

Anyway, έχω και το αναλυτικό PDF.

Όταν λέω πρόσφατη εννοώ μέσα στο 2010, και ήταν χαρακτηριστικό της συσκευασίας το οποίο θυμόμουν, είπα να το αναφέρω σαν στοιχείο.

Το θέμα είναι ότι και LLO1 με καλύπτει, την οποία δεν αναφέρει ΠΟΥΘΕΝΑ επίσης στο site.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή δεν θα βγει άκρη έτσι Λευτέρη, γράψε ποιο μοτέρ έχεις. Το Μ47Ν2 δεν είναι;
Τα Maganatec είναι λάδια με εστέρες και είναι λίγο ειδική κατηγορία.
Η σύσταση προιόντος της Castrol τι προτείνει για το μοτέρ σου;
C U out there
Ναι Μ47N2 (με τα 163)(εγώ τον ξέρω σαν Μ47TU2N20 βέβαια, ο τύπος του μοτέρ είναι ο 204D4). Η σύσταση προτείνει αυτά που λέει ο Dim77 παρακάτω, αλλά το κατάστημα είχε 3 μονόλιτρα μπουκαλάκια και όχι 5.5 που θέλω εγώ. Γιαυτό το πήρα..

Το θέμα μου δεν είναι τόσο αν καλύπτει την προδιαγραφή αλλά επειδή υποψιάζομαι μαϊμουδιά με το ταμπελάκι το θέμα είναι αν πήρα Castrol ή πατσαβουρόλ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.castrol.com/castrol/ifram...tentId=7060719

Αυτό δεν εχει ο Λευτέρης? (Ε87 Μ47TU)
Για τα τελευταία 10.000 χλμ έχω τα Edge 5W30, δυστυχώς ή ευτυχώς είναι από το ίδιο μαγαζί. Οπότε το ερώτημα είναι τα αλλάζω με αυτά που έχω ή όϊ;

Γιατί από ότι είδα και σε διάφορα site άτομα που χρησιμοποιούν το Magnatec στο ίδιο περίπου μοτέρ (της Ε46) στέλνοντας τα για ανάλυση δεν βρήκαν κάτι ανυσηχιτικό (<-μυρίζομαι ορθογραφικό).

Το θέμα είναι αν είναι magnatec ή σάπιατεκ;

ΥΓ:ξενύχτηδες όλοι έ;

YΓ2: κι αν σας πω από που τα πήρα...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη oldcarskickass : 02-02-11 στις 07:52
Απάντηση με παράθεση