Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 09-08-13, 18:38
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλτρο κλιματισμου αλλαζω καθε χρονο μονος μου ετσι κι αλλιως.. Μεσα στο Σκ θα δοκιμασω την μπιλια να δω αν εχει υγρο οπως ειπες και μετα βλεπουμε..

Η σερπαντινα που ειναι; Ειναι προσβασιμη ευκολα για να την ριχνω κανα καθαριστικο κλιματιστικου μια στο τοσο;
Δεν ειναι καθολου ευκολα προσβασιμο, ειναι φαντασου μεσα απ το ταμπλω, για απολυμανση υπαρχουν ειδικα σπρευ ή υγρα που τα αναμιγνυουν με νερο σε ψεκαστηρες ή ακομα κι 'αμπουλες' που τις ριχνουν απ την κατω πλευρα των αεραγωγων στα ποδια τοθυ συνοδηγου σκεψου, βαζουν φουλ κλιμα σε κλειστη ανακυκλωση για καποια ωρα με κλειστα παραθυρα, αυτο αναρροφαται απ τον ανεμιστηρα και παει παντου σε σερπαντινα και αεραγωγους και η βρωμικη υγρασια στο τελος αποβαλλεται απ τις υδροροες του κλιματισμου. Στο περιπου περιεγραψα τη διαδικασια, ισως αλλοι φιλοι εδω μεσα την εχουν κανει και ξερουν καλυτερα, εγω επειδη...βαριεμαι πραγματικα το παω συνεργειο, μου τσεκαρουν και την πιεση φρεον ουτως η αλλως και κανουν και την απολυμανση.

Σε συνεργειο αν το πας θα στα κανουν ολα κομπλε...
Απάντηση με παράθεση