Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4122  
Παλιά 07-08-17, 22:14
Το avatar του χρήστη Sport_Evolution
Sport_Evolution Ο χρήστης Sport_Evolution δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-05-2010
Μηνύματα: 107
Sport_Evolution will become famous soon enough
m_power_lunatic, με τέτοια σχόλια το χρώμα μου αλλάζει από υπόλευκο σε Brillant Rot γερμανιστί (ασσορτί με τη M3).

Stef, τα καλύματα των θόλων είναι καθαρισμένα και το αυτοκίνητο δεν οδηγείται πλέον ποτέ σε βρεγμένο δρόμο. Αυτά που φαίνονται στο μπροστινό δεξιά κάλυμμα είναι σκιές από πολλά χρόνια πριν. Μάλιστα εμφανίζονται σε παλιές φωτογραφίες που έχω. Πάντως θα προσπαθήσω ξανά να τις απαλείψω μετά την παρατήρησή σου. Ωστόσο, είμαι προσεκτικός πλέον όταν επεμβαίνω σε πλαστικά 20-30 ετών που έχουν ψαθυροποιηθεί λόγω του ατμοσφαιρικού όζοντος καθώς μου έχουν σπάσει στα χέρια πολλά τέτοια εξαρτήματα, κυρίως από τα άλλα αυτοκίνητα στην οικογένεια. Προ 2 ετών άλλαξα το κάλυμμα του πίσω αριστερού θόλου στο AUDI (μοντέλο 1994) του πατέρα μου που είχε κυριολεκτικά γίνει δεκάδες κομμάτια από την γήρανση, σαν φρυγανιά. Μιλάμε για αυτοκίνητο που σταθμεύεται πάντα σε γκαράζ και είναι σε άψογη μηχανολογική κατάσταση καθότι το έχω αναλάβει προσωπικά. Δεδομένου ότι τα ανταλλακτικά για τόσο παλαιά αυτοκίνητα είναι δυσεύρετα και ακριβά, είμαι πλέον προσεκτικός με τα πλαστικά. Αν εσύ ως detailer έχεις κάποια συμβουλή για την Μ3 πες μας - πάντα ακούω ανθρώπους που έχουν εμπειρία στη δουλειά τους.

Γ. Ν.
Απάντηση με παράθεση