Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 02-08-12, 17:04
Το avatar του χρήστη Dermatis
Dermatis Ο χρήστης Dermatis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-04-2010
Μηνύματα: 286
Dermatis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Απάντηση στην ερωτηση που μουκανε ο χρηστης Dermatis...μιας κ δεν ειναι δυνατη η αποστολή π.μ σε αυτόν!!!......

Αγορασα την ειδική βενζινοκολλα πούπα πει κ στο thread που στοίχισε 7-8 ευρώ/κιλό και την οποία χρησιμοποιούν όλοι οι ταπετσέρηδες αυτοκινήτων.
Αγοραστηκε 1 μέτρο ύφασμα 8ευρώ/μέτρο το οποίο φτάνει άνετα(στην πράξη είναι 1μ χ 1,40μ περίπου) γ ντυσιμο μπρος-πισω μεσαιων κολωνακιων και του οποίου το χρώμα ταιριαζε με το αρχικό(γκρι) σχεδον απόλυτα.Το υφασμα εχει ενσωματωμενο απο μεσα αφρολεξακι λεπτο.Ετσι μαζι με το ενσωματωμενο αφρολεξακι το κολλησαμε σε ολα τα κολωνακια...πλην των 2 φιλετων (που γραφουν airbag) στα εμπροσθια κολωνακια...διοτι θα φουσκωναν κ δεν θα κουμπωναν!Σε αυτα τα 2 "φιλετακια" αφαιρεσαμε το αφρολεξακι απο το υφασμα(πουπαμε ήταν κολλημενο-ενσωματωμενο).........
Το θεμα δεν ειναι ασφαλειας(μην δεν ανοιξει ο αεροσακος!) αλλα αισθητικο-πρακτικο...μιας κ οπως προειπα αν δεν αφαιρουσαμε το αφρολεξακι απο αυτα τα 2 κουμπωτα φιλετακια δεν θα κουμπωναν στο κολωνακι μετα!!
Το υφασμα το πηρα απο τον Βικοπουλο εδω στην Μενεμενη Θεσσαλονικης.......
Ευχαριστω πολυ φιλε μου.........!!!! Καθαρισες το τοπιο γιατι μου λεγαν διαφορα κυριως για τα μπροστινα! Οσο για τα π.μ. τωρα το πηρα χαμπαρι οτι ειχα ρυθμιση για να μην δεχομαι π.μ απο οχι φιλους .......παω να το αλλαξω!
Και παλι ευαριστω!
__________________
Η Μπεμπα μου............!!!!
Απάντηση με παράθεση