Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 24-10-14, 09:41
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
Το αυτοκινητο το εχω παρει μεταχειρισμενο και λειπουν 2-3 πραγματα απο το kit που εχει στο πορτμπαγκαζ. ισως το ενα απο αυτο να ειναι και το εργαλειο απο το hub μου. Βεβαια παραδοξως οσο και να εχω ψαξει δεν εχω βρει αλλο εργαλειο εκτος απο αυτο που και εγω εχω. Ομως δεν κανει στο καπακι μου. Δεν χωραει θελει να το φορτσαρω και δεν λεει να χαλασω τα καπακια μου. Μπηκα στα ανταλλακτικα για μινι και σαν central cap hup puller/removal tool υπαρχει μονο αυτο που μου ειπες και αυτο που εχω και εγω αλλα δεν κανει στην spoke crown 104. Πηγα μολις στο παρκινγκ μου να το δοκιμασω και δεν χωραει στη σχισμη. Ή αυτοι εναι βλακες ή εγω... δεν εξηγειται αλλιως. Και απο οτι ξερω δεν υπαρχει αλλο ενεργο μελος με Mini Cooper r56... τι στο καλο που πηγαν ολοι τους; τα πουλησαν; χα χα χα.. περα απο την πλακα με εχει αγχωσει αυτο γιατι αν χρειαστει να βγαλω ζαντα για καποιο λογο χωρις το σωστο hub remover/puller θα κανω ζημια στη ζαντα και μολις τις εβαψα... εκτος αν βρω οπως αυτο της ford που παρεθεσα φωτογραφια πιο πανω. Επισης με προβληματιζει γιατι πολλοι ζαντολαστιχαδες ειναι αμπαλοι και κοιτανε μονο πως θα κανουν τη δουλεια τους και στανταρ θα μου πουνε ''ενταξει μωρε που θελει και ειδικο εργαλειο'' και θα σκασουν με κανα κατσαβιδονι και θα κανουν χαλια το σημειο εκεινο και θα πει μετα ''ελα μωρε ζαντα ειναι, θα τη φας ουτως ή αλλως καποια στιγμη''. Το λεω αυτο γιατι ειμαι παθων. Ειχα ενα σκασμενο λαστιχο σε μια alfa 147 με ζαντα απο το gta και παω σε ενα βουλκανιζατερ και ο πανηλιθιος υπαλληλος την παταει κατω με την εξωτερικη μερια και βρεθηκα με σουβενιρ στη ζαντα στο κεντρο κοντα... σκοτωθηκαμε, το αφεντικο ηρθε με αλλον εναν και μου λεει ''ρε φιλε και που ξερω εγω αν η ζαντα σου δεν ηταν ετσι... βρωμικη ηταν μπορει το σημαδι να υπηρχε''... ακρη δεν εβγαλα. απλα πηρα το ζαντολαστιχο ξανα και εφυγα γιατι δεν ηθελα ουτε να μου το φτιαξουν.
__________________
Love my Mini

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drmdtsap : 24-10-14 στις 09:50
Απάντηση με παράθεση