Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 02-08-12, 13:54
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Πραγματικά δε μπορείς να φανταστείς πόσα έχω μάθει από αυτό το project. Άπειρες ώρες διαβάσματος, σκέψης, συγκρίσεων, συζητήσεων με τον μηχανικό μου. Μετά από την ενασχόληση μου με το συγκεκριμένο μοτέρ, μπορώ να σου πω ότι μπορώ την επόμενη φορά να μετρήσω τα πάντα και να το συναρμολογήσω όλο μόνος μου. Ανοχές μετάλλων με κομβία μετάλλων, ανοχή εκκεντροφόρου με κεφαλή, δυναμική συμπίεση, ανοχή πιστονιών, μήκος μπιέλας και πόσο επηρεάζει τη λειτουργεία του μοτέρ (αλλάζει την δυναμική συμπίεση σε όλη την διαδρομή του πιστονιού, πλην του ΑΝΣ και ΚΝΣ.) Είναι πάρα πολλά αυτά που έμαθα πραγματικά. Φαντάσου ότι στην αποθήκη μου έχω κρατήσει ένα μοτέρ που έσπασε, και του έχω βάλει πάνω ένω σωρό μικρόμετρα, και μοιρογνωμόνιο, για να δω πράγματα που θα με βοηθήσουν να φτιάξω ένα σωστό εκκεντροφόρο με βάση αυτό που θέλω εγώ (καθώς και αυτός custom θα γίνει από Piper).
Αλλά να σου πω κάτι; Θα προτιμούσα να ήταν ένα μοτέρ σαν τα 16V των ραλλύ, όπου όλα είναι έτοιμα και δοκιμασμένα, και να μην πέρναγα από αυτό το στάδιο και απλά να ξεκίναγα να αγοράζω πράγματα και να έχω την δύναμη που θέλω με το καλημέρα.
Απάντηση με παράθεση