Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 02-03-07, 20:47
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Και Μ52Β25ΤU με το διπλό βάνος.


Λοιπόν έχουμε και λέμε τα μοτέρ χωρίς το βάνος είναι μεν πιο παλιά αλλά είναι πιο απλά και τσιμπάνε άλογα πιο εύκολα, επίσης τα συγκεκριμένα έβγαζαν περισσότερα άλογα μαμά από τα αντίστοιχα με βάνος ένας θεός ξέρει γιατί (δε λέω ότι έβγαζαν πάνω από 192 αλλά πάνω από τα μοτέρ με το βανος).

Τα μοτέρ με βάνος τώρα μπορεί μεν να είναι (αμελητέα κατά την γνώμη μου και όσο έχω δει στην πράξη) πιο οικονομικά αλλά είναι πιο εξελιγμένα (ΜΟΝΟ λόγω του βάνος) και δεν τσιμπάνε τόσο εύκολα, επίσης πρέπει να δεις και να κάνεις και μια καλή συντήρηση/έλεγχο του βάνος γιατί δεν ήταν και το πιο αξιόπιστο κομμάτι του μοτέρ.


Τώρα για το τρίλιτρο που λες είναι το Μ54Β30, σκυλί μοτέρ και τέρας αξιοπιστίας, αλλά το θέμα είναι ότι αυτό το μοτέρ ουδέποτε τοποθετήκε από τη BMW στο Ε36 άρα θα έχεις θεματάκια με την πλεξούδα μέχρι να το κάνεις να δουλέψει σωστά.

Άποψη μου είναι να χτυπήσεις ένα ολόκληρο Ε36 από Γερμανία να το φέρεις και να κάνεις τράμπα τα πράματα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση