Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 09-02-17, 12:25
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Hampis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν καλησπέρα σε όλους. Πριν από περίπου 3 μήνες απόκτησα μια μεταχείρισμενη BMW x3 2.0 d 2007 . Μετά την επιβεβαίωση διαφόρων μηχανικόν ότι τα 250000 χλμ που είχε για πετρέλαιο δεν είναι υπερβολικά και μετά από έναν βασικό έλεγχο προχώρησα στην αγορά. . Το πρώτο πρόβλημα φάνηκε σύντομα.. δεν τραβούσε αρκετά. . Λέει δίσκο. . Τον αλαζω μικρή βελτίωση αλλά συνεχίζει και μετά από λίγο έπιανε τελική 50 χλμ. .!!! Πάω ξανά λέει φραγμενο φίλτρο μικροσοματιδιων. . Προτείνει να το αφεραισο και το κάνω. . Πριν μου παραδώσει το αμάξι το κάνει τεστ και δεν επερνε μπροστά! ! Μετά από 10 μέρες ψάξιμο ανακαλύπτει ότι είναι φραγμενη από την καπνα η εξάτμιση. . Την αφαιρεί καθαρίζεται και μετά από γενικό σέρβις το αμάξι πραγματικά πετάει. .. μετά από μερικές μέρες ανάβει λαμπάκι λαδιού. .. το μετράω άδειο το λάδι! !! Ξαναγεμιζω 5 λίτρα μετά από 15 μέρες πάλι ανάβει μετράω σχεδόν άδειο! !! Παιδιά πριν ξαναπάω στο σαηνι θέλω τα φώτα σας και την γνώμη σας. .. sos
Μισό λεπτάκι...

Πρώτα από όλα τι εννοείς άδειο από λάδι? Η ένδειξη από MAX σε MIN είναι 1 λίτρο σε όλα τα αυτοκίνητα...Το λαμπάκι σου ανάβει όταν λείπει 1 λίτρο μόνο.

Κατά τα άλλα, τα συμπτώματα τα έχω ξαναδεί και σε X3 diesel 150ps με 80000χλμ... (αληθινά).
Οι μηχανικοί που σε καθοδήγησαν είναι λίγο άσχετοι ε?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση