Θέμα: The BMW i3
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 17-02-14, 20:45
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Στέλιο παιδί μου,
εσύ είσαι νέος, ανήκεις σε μια άλλη εποχή από εμένα.

Εκφράζεις το μέλλον, ενώ εγώ και οι συνομηλίκοι μου το παρελθόν. Προς τα τέλη της 10ετίας του 70 ο Καββαθάς είχε γράψει ένα κείμενο επιστημονικής φαντασίας όπου στις πόλεις κυκλοφορούσαν μόνο ηλεκτρικά αυτοκινητάκια και το μόνο που άκουγες ήταν οι στριγκλιές απ' τα λάστιχα τους στο δρόμο, Τίποτα άλλο. Τα βενζινοκίνητα ήταν απαγορευμένα και κριμένα σε υπόγεια και σκοτεινά γκαράζ. Τα έβγαζαν οι "γεροκάγκουρες" τις νύχτες και οι δαιμονισμένοι ήχοι των κινητήρων τους τρόμαζαν τους φιλήσυχους πολίτες που κοιμόντουσαν. Όπου τους έπιανε η αστυνομία τους φυλάκιζε, κλπ κλπ

Η εποχή αυτή έχει φτάσει, τη βλέπω πως είναι εδώ και είναι θέμα χρόνου τα αυτοκίνητα αυτά να κοστίζουν λιγότερο και να είναι προσιτά στη μέσα οικογένεια.

Με το καλό αδελφέ, να πάρεις του i3 σου - εγώ θα έχω κρυμμένο σε κάποιο υπόγειο γκαράζ κάποιο καγκουράμαξο σε στυλ Μ3 Ε46 και θα βγαίνω τις νύχτες να ταράζω τα νεύρα των φιλήσυχων πολιτών που θα προσπαθούν να κοιμηθούν όσο θα φορτίζουν τα ηλεκτρικά τους αυτοκινητάκια
Γεια σου Δημητρη! Προφανως και με παρεξηγησες...μαλλον με εχεις ξεχασει ...το i3 μου αρεσει σαν τεχνολογικο επιτευγμα ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ! Ενα αυτοκινητο πολης και για την χρηση που προοριζεται. Δεν θα το παρω, ειπα μονο αν τα 44κ ηταν ψιχουλα για εμενα θα το επαιρνα. Δεν βρισκω λογο γιατι στο μελλον μεσα στην πολη να μην ειναι ηλεκτροκινητα ολα τα αυτοκινητα? Λιγοτερη φασαρια, λιγοτερο καυσαεριο κτλ. Τα βενζινοκινητα θα ειναι για τους ρομαντικους και γνωστες που δεν ειναι απαραιτητο να μπαινουν φυλακη και να τους κυνηγανε...αλλιως και εγω παρεα θα κανω μαζι σου γιατι σιγουρα και εμενα το γκαραζ θα εχει ενα Ζ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 17-02-14 στις 20:49
Απάντηση με παράθεση