Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 31-08-11, 11:36
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagiotisE46ci Εμφάνιση μηνυμάτων
μακοσ olomanaxos εκανες τουτη την εργασια?εχω και εγω το ιδιο προβλημα στα πισο κολονακι.το θεμα ειναι που να βρω μαστορα που να εχει ορεξη να ασχοληθει
Το βγάλσιμο των 2 εμπρος κολωνών το έκανα μόνος! Το βγάλσιμο των -μεσαίων-πίσω κολωνών ανέλαβε πολύ καλός φίλος λαμαρινάς-μπογιατζής ο οποίος μούχε τοποθετήσει τον εμπρός m3 προφυλακτήρα.Η διαδικασία αφαίρεσης χρονικά διήρκησε ένα 35-40λεπτο μιας και ήξερε αναλυτικά τι κ πως να βγάλει.
Την αποκόλληση του παλιού υφάσματος,τα πατρον και την κόλληση των νεων υφασμάτων θα αναλάβει ο πατερας πολύ καλού μου φίλου και μετρ στο είδος του(ταπετσερης με 42 χρόνια πείρα )κ τη διαδικασία θα κάνει δωρεάν μιας κ που οι σχέσεις μας ξεπερνούν τις φιλικές.

Συνεπώς και τα 2 μαστόρια κάναν αφιλοκερδως τον κοπο να με βοηθησουν αλλα θα ξεχρεωθούν με τραπέζωμα(ζαρζαβατικά του κήπου μου στο χωριό,κρεατα ντοπια απο νομο σερρων απο κρεοπωλη φιλο μου και φυσικα ψησιμο αυτων στην παραδοσιακη εξωτερικη ψησταρια μας)!
Θα ποσταρω σημερα αναλυτικα πως βγαινουν-μπαινουν τα κολωνακια με περισσοτερες-αναλυτικοτερες φωτος και επισης πως ντυνονται.

Γ οποιον δεν βασίζεται(δεν πιανουν τα χερια του?,φοβάται?) και ενδιαφερεται το βγαλσιμο-βαλσιμο ολων των κολωνων στοιχιζει 20-25 ευρω και το ξέντυμα-ντυσιμο με νεο υφασμα συμπεριλαμβανομενων υλικών(κολλα,υφασμα) στοιχιζει 65-70 ευρώ!
__________________

Απάντηση με παράθεση