Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 17-03-15, 13:08
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
εγω με καταλυτη πρωτης γενιας μαλλον...του 1991 και με 75.000κμ κραταω αρχειο απο τις καρτες καυσαεριω και τα κτεο τα τελευταια 3 κτεο και μια καρτα που εβγαλα τωρα.....και οι εκπομπες ηταν παρα πολυ καλες..μια μια μικρη αυξηση στην τελευταια καρτα....και ενω πχ μου ειπαν οτι θελω λαστιχα και ενα σινεμπλοκ ποτε δν μ ειπαν τπτ για καυσαερια...
ομως τωρα τελευταια ειχα την ιδεα οτι το αμαξι δεν τραβαει εθνικη και εκουγα και ενα κροταλιστικο ηχο απο την εξατμιση.....
πηγα σε εξατμισα και μου ειπε οτι εχει χαλασει ο καταλυτης και θελει αλλαγμα...
τον αλλαζω και τι να δω.....στον παλιο εβλεπα απο τη μια μερια στη αλλη....δεν παρεμαβαλοταν κατι σημαντικο να πεις οτι φιλτραρει κα ιακνει δουλεια...και ομως ολες οι μετρησεις με εβγαζαν κατω απο τα ορια......και δν ειχα λαδωσει η κατι τετοιο...και το κυριοτερο ειναι οτι μια εβδομαδα πριν ειχα περασει κτεο
του λεω του μαστορα το εξης και μ λεει οτι επειδη ειναι πρωτης γενιας δεν κανει και πολυ δουλεια και τα ορια ειναι πολυ μεγαλα....
αυτα που καταλαβα εγω ειναι οτι οταν μιλαμε για τοσο παλιους καταλυτες δν κανουν σοβαρη δουλεια και ισως ειναι και χειροτερα αυξανοντας την καταναλωση...
σε καμια περιπτωση δν επικροτω αυτο που εκανε ο φιλος και μιλαω για αμαξια που φορεσαν καταλυτη πρωτης γενιας.......
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση