Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #137  
Παλιά 28-02-18, 19:11
Nikos_Elegance Ο χρήστης Nikos_Elegance δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2018
Μηνύματα: 33
Nikos_Elegance is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρομαι που βοηθησα και βρηκες την ταπα που ειχε θεμα.. εγω τα ειχα αλλαξει ολα με καινουργια (οτι σωληνακι υπηρχε, αισθητηρες κτλ κτλ)
Το μαφ που πηρες ειναι γνησιο BMW? Το εχεις καμια φωτο?
Πολλες φορες παντως για μειωμενη αποδοση εφταιγαν οι αισθητηρες εκκεντροφορων και το διαγνωστικο δεν εδειχνε κατι ουτε check engine αναβε (σε οχι γνησιο διαγνωστικο).
Ειχα 330 και νομιζα οτι οδηγουσα 320.. μετα την αλλαγη ολα καλα..
Επισης οτι αισθητηρα αλλαξα (περα απο τους λ που ειχα παρει Bosch), ειχα παρει γνησιο απο BMW..
Για τις αλλαγες λαδιων και τα χλμ, δεν θα πω κατι.. ο καθενας συντηρει το αυτοκινητο του οπως εκεινος νομιζει..
Εγω σε κανενα αμαξι της οικογενειας δεν τα κραταω πανω απο 7.000χλμ ή ενα χρονο..
Ακομα και τα 15.000χλμ για λαδια μου φαινονται τρελο νουμερο και ας λεει η αντιπροσωπεια οτι θελει..
Οχι δεν το εχω φωτογραφία., δεν ειναι γνήσιο. Ειναι ομως ακριβως σας το γνήσιο αντιγραφή και στο παραμικρό με διαφορά οτι δεν εχει γράμματα η νούμερα. Ανα 25.000 τα αλλάζω. Οχι ανα 15. Ουτε τον 1 χρόνο πιστεύω στις αλλαγές λαδιού και αυτο κάποιους λαδάδες που το λένε για να κάνουν πωλήσεις τους το απέδειξα με την απλή θεωρία των 10 χιλιομέτρων την μερα. (Σε αυτο βέβαια δεν ισχύει για φθαρμένους κινητήρες που παιρναει καύσιμο απο τα ελατήρια πιστονιού όταν ειναι σε στάση κτλ κτλ. )
Σε μια εταιρία φορτηγών που εχω βάζω λαδια για 40.000 χιλιόμετρα. Οποίο φορτηγό
Δεν συμπληρώσει τα 35.000 δεν τα αλλάζουμε στο χρόνο σε καμία περίπτωση. Σκεφτείτε τώρα με την κρίση να αλλάζουμε λαδια κάθε χρόνο χωρις να έχουν συμπληρώσει τα χιλιόμετρα. Χαχαχα. Το κάθε φορτηγό παίρνει 32 λίτρα λάδι. Το ίδιο λάδι οι κατασκευαστές το δίνουν για 150.000 για όσα φορτηγά έχουν ενσωματωμένο διυλιστήρια μέσα στην μηχανή. Αλλάζοντας μόνο φίλτρα ανα 40.000. (Να γνωρίζεται πως τα περισσότερα ειναι μάρκετινγκ.)
330ci με Φούλ Φούλ εξοπλισμό m-pack original. Επιλογή μου ηταν να μην βάλω οθόνη και οροφή για τελωνειακούς λόγους τότε. Αλλά μπήκαν αλλά πράγματα που δεν φαινόταν οπως π.χ. Ζάντες κουρτινακι ηχοσύστημα πιλότος Μ καθρέφτες κτλ. 60.000€ καινούργιο + επιπλέον 6.000€ οι ζάντες.
Επίσης είχε πολλά επιπλέον πράγματα ήδη επάνω λογο που ηταν εκθεσιακό κομμάτι.
Απάντηση με παράθεση