Θέμα: Dynavin N6 E46 BMW
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 08-02-17, 21:00
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα Δημήτρη μου,ποιος μίλησε για κλεμμένα ή χωρίς φορους Κλπ ?εγώ τα έχω βρει από μαγαζί.ναι μεν από τοfb είναι η διαφήμιση αλλά τι να λέει ; τα προϊόντα είναι νόμιμα. Ποιος μίλησε για οποία δηποτε παρανομία,; φυσικά και δε μου αρέσει να με κοροϊδεύουν, αλλά βρίσκω μεγάλη διαφορά στα δύο προϊόντα. Κ νομίζω ότι εκεί είναι η κοροϊδία.
Το κατάστημα δέχεται κανονικά κάρτες πληρωμής. Δε βρίσκω λοιπόν που είναι η παρανομία ; εκτός και ξέρεις κάτι που δεν ξέρω κ γι αυτό τα λες αυτά. Αν είναι κάτι τέτοιο καλό θα ήταν να το πεις ; η στείλε πμ.
Θανο, δεν ανοίγω το λινκ με αυτον στο f/b.
Ο dimis έγραφε ότι έχει μόνο κινητό τηλέφωνο, ούτε καν διεύθυνση .
Έχω δει πολλούς πάντως που χρησιμοποιούν τα μεσα του διαδικτύου για να εμφανίσουν νομιμοφανείς επιχειρήσεις που πωλούν προϊόντα σε εξευτελιστικές τιμές.
Αυτό από μονο του κανει την πιθανότητα παρανομίας πάρα πολυ μεγαλη.
Μη νομίζεις οτι αυτός που πουλάει τόσο φτηνά απλα δουλεύει με μικρό κέρδος. Το πιθανότερο ειναι οτι γλυτώνει πολλά απο τα υποχρεωτικά εξοδα για νόμιμη λειτουργία.

Το οτι παρουσιάζει κάποιος ένα εικονικό κατάστημα δε λέει τίποτα. Το οτι παίρνει κάρτες δε λέει τίποτα (συνδεεις e-pos υπηρεσία με λογαριασμό στα κευμαν, στη Βουλγαρία, στη Βόρεια Κορέα) , το οτι μπορεί να σου δώσει και νομιμοφανη αποδειξη απο ταμειακή μη δηλωμένη παλι δε σε εξασφαλίζει.

Αν αντι για 700 δώσεις 300 και πάρεις κατι χαλασμένο ή χωρίς εγγύηση, δεν κέρδισες 400...έχασες και τα 300.

Αν σκεφτείς δε οτι ολα αυτα καποια στιγμή γυρνάνε μπούμερανγκ και σε εσένα τότε οτι και να πάρεις ετσι ειναι χαμένα λεφτά.

Αυτό το βλέπω να γίνεται σε ολο και περισσότερα πράγματα στην κοινωνία και μετά απορούμε που ολα πάνε κατά διαόλου.

Θα μου πεις να τους ελέγχουν με κρατικούς μηχανισμούς.
Δίκαιο έχεις. Όμως έχοντας και κοινή λογική μπορεί ο καθένας να κάνει καλύτερα τις επιλογές του και στην τελική δε χρειάζεται να αγοράσουμε τα παντα με οτι τρόπο να ναι.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση