Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 25-04-05, 13:36
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Λοιπον ας τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη και ας τα δουμε οπως τα εχω καταλαβει εγω και ετσι οπως τα βλεπω εγω και οποιος μπορει παρακαλω πολυ να με διορθωσει.Εστω οτι παμε γερμανια να αγορασουμε ενα Ε30 325 σωστα?Και στην συνεχεια να το εκτελονισουμε για Ελλαδα…..θα μου πειτε ομως χαζοι ειμαστε αφου αυτο δεν γινεται.Ο εκτελονισμος γινεται κανονικα απλα σαν παλαιας τεχνολογιας αυτοκινητο(αντιρυπαντικης τεχνολογιας φυσικα) θα πληρωσουμε τελονειο ενα ποσο της ταξεως του +334%!!!!!Εμεις λοιπον οταν θελουμε να φερουμε αμαξι για ανταλακτικα με τον βεβαιο τροπο που γνωριζω μπορουμε να ακολουθησουμε την κλασσικη διαδικασια(αγοραζουμε αυτοκινητο,βγαζουμε προσωρινες πινακιδες zoll) και στην συνεχεια αντι να παμε στο τελονειο να σκασουμε τα +334% να το παμε στο συνεργειο να γινει η τραμπα με το δικο μας του-του….πολυ απλα πιστευω χωρις κανενα περιεργο κολπο αφου με τον ιδιο ακριβως τροπο εκτελονιζονται τα καινουρια αυτοκινητα που ερχονται για κυκλοφορια ελλαδα.Ο άλλος τροπος που διατηρω μια επιφυλαξη εάν γινεται μετα από αυτά που μου ειπες είναι να φορτωθει το αμαξι σε φορτηγο και να ερθει στην ελλαδα σαν ανταλακτικα.Εκει το μονο που πληρωνεις είναι το φορτηγο αλλα πρεπει να υπαρχει η αποδειξη αγορας του αυτοκινητου ως ανταλακτικο χωρις πινακιδες δηλαδη….κατι σαν τα αυτοκινητα που πωλουνται και εδώ στην ελλαδα για ανταλακτικα(εχουν παραδωδει οι πινακιδες δηλαδη και απλα εχει γινει μεταφορα κυριοτητας).Αυτα από οσο γνωριζω.
Απάντηση με παράθεση