Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 23-10-15, 14:13
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχθρικά και κακοπροαίρετα πάντα. Αφού μου λές και τι αγορασα εγώ και πόσο κάνεις οικονομία για το παιδί σου (2 φορές), με ειρωνικό τρόπο.

Όταν αλλάζεις μπουζί κάθε 15000χλμ αντί για 45-60 και μιλάς αποκλειστικά για οικονομία ξοδεύοντας 99 ευρώ στο ebay ενώ χρειάζεται μόνο να δώσεις 33 ή 60...

Τα λάδια που αγόρασα εγώ, 20 ευρώ το πεντόλιτρο, αντί για 80 ή 100 που χρεώνουν πρέπει να σου πώ, ότι δεν το έκανα για να αλλάζω 3 φορές νωρίτερα, αλλά πηγαίνοντας κάθε 1.5-2 χρόνια στο συνεργείο της BMW (που πάω το Toyota) και στης Mercedes για το Ε200, πληρώνοντας ΚΑΝΟΝΙΚΑ την εργασία στη Merc και δίνοντας και κάτι παραπάνω από ότι μου ζητάνε στο Toyota....

Η διαφορά στην οικονομία που αναφέρει ο rapid fast, θεωρώ ότι είναι υπερβολική όταν μιλάμε ότι στα 25000 χλμ το μπουζί δεν έχει φτάσει ούτε στο χρόνο ημίσειας ζωής του.

Ίσως στα τελευταία 10000χλμ να υπάρχει μια αύξηση.
Πως θα τη μετρήσεις ότι είναι 0.1lt/100km?
Μπορεί να είναι 0.038 και να είναι άκυρος ο συλλογισμός. Ειδικά στα 4κιδα μπουζί η ώρα που αρχίζει να μην είναι ''100%'' ο σπινθηρισμός, αργεί πάρα πολύ.

Η διαφορά στην κατανάλωση λόγω μη σωστού σπινθηρισμού, θα έχει διακυμάνσεις.
Άλλη στα πρώτα 10000χλμ, άλλη στα 10-20k km, στα 20-30, στα 50-60...
Εγώ σου λέω ότι ΦΤΑΝΕΙ κάποια στιγμή στα 60000χλμ στο 0.1.... Και ότι στα πρώτα 30000χλμ είναι σχεδόν 100% η απόδοση και ίσως αρχίζει μετά η πτώση.

Παναγιώτη....μην αλλάζεις, κάνε μου μια τέτοια ανάλυση πρώτα
ναι μητσο ειμαι ειρων οικογενειαρχης αν αυτο καταλαβες...
ναι μητσο ομως το αγορασες το λαδι απο κει που πηρα και γω οποτε μην αρχιζουμε να κρινουμε τον αλλον για φ.π.α. κ.λ.π.
τωρα το ποτε θα αλλαξεις λαδια προβλημα σου.δικο σου αμαξι ειναι οτι θελεις κανεις...
εγω εξεφρασα μια προσωπικη αποψη οχι ολο το φορουμ και ουτε χαρακτηρισα κανεναν ειρων κ.λ.π.
στο θεμα μας: οταν βγαλεις τα μπουζι μετα απο 60.000χλμ το ξανασυζηταμε ποιος εχει δικιο φιλε.....
το 25000 χλμ που λεει ο παναγιωτης ειναι δεκτο.τωρα το 60000 χλμ δεν το δεχομαι εγω προσωπικα.το θεωρω υπερβολη τελεια και παυλα..αυτη ειναι η γνωμη μου και θα συνεχισω να την υποστηριζω.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση