Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 31-10-06, 10:32
Το avatar του χρήστη Panoz
Panoz Ο χρήστης Panoz δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 13-09-2004
Μηνύματα: 1.321
Panoz will become famous soon enough
Θα ξαναπώ την άποψή μου και θα ξαναγίνω κουραστικός....(ίσως και κακός).

Το Μ3 δεν αξίζει να το πειράξεις ατμόσφαιρα. Τα χρήματα που θα δώσεις θα είναι πολλά και τα ωφέλη μικρά. Δε πιστεύω ότι υπάρχει καλύτερα βελτιωμένος κινητήρας απο του CSL, ούτε και πιστεύω ότι μπορείς να πας πάνω απο 360 hp χωρίς να κάνεις το αυτοκίνητο αγωνιστικό.

Θες να το τουμπανιάσεις? Βεβήλωσε το με υπερτροφοδότηση.

Το Μ3 δεν φτιάχτηκε για κόντρες.
Θες κοντράδικο? Πάρε ένα EVO και τουμπάνιασέ το να μη σε περνάει κανείς. Αλλού είναι τα χαρίσματα του Μ3.

Δε νομίζω επίσης ότι κανένας απο εμάς έχει υπερβεί τα όρια ενός αυτοκινήτου 340 ίππων και χρειάζεται παραπάνω.

Αφήστε λοιπόν τα αυτοκίνητα ήσυχα και κοιτάξτε να εξερευνήσετε τα οδηγικά όριά τους. Σας διαβεβαιώ ότι θα χαλάσετε λιγότερα χρήματα και θα το ευχαριστηθείτε περισσότερο.

Για τους νέους, τα παραπάνω δε τα βγάζω απο το κεφάλι μου. Ήμουν κάτοχος Μ3 και είχα κάνει τα πάντα. Τα συμπεράσματά μου ήταν τα εξής:

1) Χταπόδια, καταλύτες και εξάτμιση: +13 hp τροχό και πακέτο οι ωτοασπίδες.
2) Μια καλή ανάρτηση είναι ότι πρέπει. (χωρίς υπερβολικό χαμήλωμα και το εμπρός μέρος να είναι 1cm χαμηλότερα απο το πίσω).
3) Εάν γίνεται συχνή χρήση πίστας, ένα καλό σετ φρένα χρειάζεται οπωσδήποτε. Ακόμα και αυτό που έκανε ο Strax (δίσκοι CSL και σκληρά τακάκια) είναι ένα σοβαρό upgrade.

Αν γίνουν τα παραπάνω, το αυτοκίνητο θα είναι απλά ΤΕΛΕΙΟ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panoz : 31-10-06 στις 14:54
Απάντηση με παράθεση