Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 15-05-14, 00:50
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια τα τελευταια χρονια με την κριση εχουν ισοπεδωθει ολα...πλεον ο καθενας χρησιμοποιει το ποσο μας γ@μ@ει το κρατος για να δικαιολογισει την κλεψια του...αλλοι δεν χτυπανε εισητηρια στα ΜΜΜ, αλλοι δεν πληρωνουν διοδια, αλλοι βρισκουν νεους τρόους να μην πληρωνουν φορους...(και δεν μιλαω για αυτους που εχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και δεν εχουν ευρω στην τσεπη). Ε λοιπον αν ειναι να το κλεισουμε το μαγαζι...να επικρατει η ανομια και να δικαιολογειται για ολους! Και στο εξωτερικο υπαρχουν παραλογοι νομοι, ομως ο πολιτισμενος κοσμος τους ακολουθει γιατι απλα ειναι ΝΟΜΟΙ! Εγω δεν γουσταρω να παρανομησω ρε φιλε και δουλευω για να τα πληρωσω...δεν μου τα χαρισαν, γιατι δηλαδη να βγαινω ο μαλακας στο τελος. Και ο λογος που το κανω ειναι γιατι εχω πιστη οτι το λιθαρακι μου θα βελτιωσει ΚΑΠΟΙΑ στιγμη την κατασταση...μπορει να μην την γινει ποτε ιδανικη αλλα ολοι θελουμε εστω ΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ!

Ο καθενας στην χωρα αυτη κοιταει την παρτη του μονο...ακολουθει και δημιουργει δικους του κανονες...στις εκλογες σε μια βδομαδα παλι ΝΔ θα βγαλετε "πρωτο κομμα" και μετα θα λετε δεν πληρωνω τα διοδια...ε οχι ρε φιλε...
Καλα οσοι νομιζουν οτι μονο ο Ελληνας ειναι το λαμογιο μαλλον κοιτουν κατι λαθος , δεν ηταν Ελληνας αυτος που χαλιναγωγησε το Libor αλλα η UBS και το μονο που επαθε ηταν να πληρωσει 1.5 Δις Ευρω ( της κλα_αν τα αρχ_ _ ια με λιγα λογια ) , δεν ηταν Ελληνας αλλα η deutsche bank με τα τοξικα παραγωγα και τα διπλα βιβλια αλλα ουτε μπορεις να πεις οτι ειναι Ελληνες το 10% των Ελβετων φορολογουμενων που φοροδιαφευγει . Επισης η ισονομια που αναφερεις που εφαρμοζετε στο σημερινο συστημα ? Εκτος και αν εννοεις οτι υπαρχει μια ισονομια για τους απλους ανθρωπους και αλλη μια για αυτους που κανουν κουμαντο σε αυτη τη χωρα .

Οποτε εγω εχω να πω φτανει με την καραμελα οτι ο Ελληνας ειναι το λαμογιο , δειτε λιγο ποιο πισω στην ιστορια της Ελλαδος και πειτε μου αν υπηρχαν τα λαμογια που αναφερονται αρκετοι Η' αν τα λαμογια δημιουργηθηκαν μεταγενεστερα γιατι βρηκαν χωρο να υπαρξουν ειτε επειδη οι ελεγχοι γιναν πολυ ελαστικοι ειτε επειδη βολευε να δημιουργηθουν και να υπαρχουν σημερα ωστε λεω εγω τωρα να μπορει να διαιρεθει ευκολοτερα η κοινωνια στο μελλον .
Απάντηση με παράθεση