Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 18-04-12, 14:42
Το avatar του χρήστη maintenance
maintenance Ο χρήστης maintenance δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-10-2009
Μηνύματα: 97
maintenance is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnstam Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα και εγώ πριν κανα 6μηνο μπήκα στη διαδικασία και έφτιαξα τα πανελ στις πόρτες. είχαν ξεκολήσει οι ταπετσαρίες απο το πλαστικό και ήταν έσχος έτσι άρχισα δουλείά καταρχή άλαξα και όλα τα πλαστικα που πιάνουν οι ταπετσαρίσ στην πόρτα γιατί είχαν καεί.Ειχα ένα θέμα με τους πλαστικούσ πύρους που στηριζόταν οι πλαστικές επενδύσεις επενδύσεις πάνω στην ξύλινη επένδυση στην πόρτα οι περισσότεροι έσπασαν έτσι και εγώ περασα στο πλαστικο βίδα 2 χιλ έκανα φρέζα στο πλαστικό και έχωσα το κεφάλι τησ βίδασ μέσα στερεώνοντασ την με παξιμάδι κατόπιν στις ταπετσαρίεσ αφού έβγαλα και καθάρισα τις παλίες κόλες να σημειώθεί ότι χρησιμοποίησα και τελόβρουτσα για να κάνω σωστή δουλεία. κατόπιν πηρα και κόλησα ελστική μάυρη μοκέτα απο εταζέρα με βενζινλοκολα φυσικά το αποτέλεσμα τέλειο. Κατόπιν στερέωσα τα πλαστικά με την μοκέτα πάνω στις ξύλινες επενδύσεις της πόρτας με παξιμάδο ασφαλέιας με ροδέλα ανδιάμεσα και loctite αφου οι πλαστικοί πύροι ήταν προβληματικοι το αποτέλεσμα μιλάει από μονο του, θα ανεβάσω και φώτο κάποι αστιγμή και το κυριότερο δεν πρόκειται να ξανασπάσουν ποτε. Κάποια στιγμή θα ασχοληθώ και με τον ουρανό δεν έχω θέμα ακόμα αλλα θα το φτιάξω και αυτό.
ευτυχως που εμενα στις πόρτες δεν εχει υφασμα. Σιγουρα θα εσπαγα και εγω πολλα κλιπακια.
Εχω θεμα με αυτα δυστυχως.
__________________
δίχρονες μυρωδιές...
Απάντηση με παράθεση