Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #118  
Παλιά 06-03-11, 19:59
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
και το runflat ειναι για πεταμα μετα απο διαδρομη μερικων χλιομετρων.Μου εσκασε και ξερω απο πρωτο χερι.Οπως επισης και οι ζαντες στραβωνουν με τα runflat και αυτο απο πρωτο χερι το ξερω οταν εβγαλα τα λαστιχα για να τα αλλαξω ολες οι ζαντες ηταν θεοστραβες και πως να μην ειναι αφου τα πλαινα των runflat ειναι μπετον αρμε.Επισης το κιτ το τελευταιο της continetal το πηρα για τον αδερφομου απο εβαυ στα 90 ευρο με ταχυδρομικα 40 ευρο απο αγγλια και δω ζηταγανε οι απατεωνες 160 ευρο.Το καλο με τα κιτακια ειναι οτι εκτος απο το φουσκωμα του σκασμενου ελαστικου εχουν κομπρεσερ οποτε κοιτας τον αερα στα λαστιχα οποτε θες και συμπληρωνεις οταν χρειαστει.Αν πατε στο εβαυ θα βρειτε κιτακια γυρο στα 50 - 60 ευρο με τα ταχυδρομικα.Το ΤΤ μου εχει τετοιο κιτ οπως και αλλες μαρκες και δουλευουν μια χαρα αλλιως δεν θα τα βαζανε.Μονο η BMW εχει αυτην την μακακια με τα runflat οπου κλαι το λαστιχο κανει πιομ ακριβα και το αμαξι κοπανας συνεχεια και τις ζαντες τις στραβωνεις.
σεβαστή η άποψη σου αλλά έχω κάνει πάνω απο 110 χιλιόμετρα χωρίς αέρα με το ίδιο ελαστικό σε 2 φορές (μια απο 30 και μια απο 80+ χιλιόμετρα) και δεν έπαθε τίποτα ούτε το λάστιχο ούτε η ζάντα. Τα λάστιχα δε, έχουν πάνω τους 40.000χλμ και ακόμα τα φοράω
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση