Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 29-01-14, 08:27
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pants Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά βγάζει στον εγκέφαλο μη σωστή μάζα αέρα σαν σφάλμα. Ανοίχτηκε η πολλαπλή εισαγωγής για καθάρισμα. Καθαρίστηκε η πολλαπλή εισαγωγής η πεταλούδα και το τετραπεταλουδο έχοντας πολύ βρόμα (2 χούφτες μαυρίλα σαν πισα βγήκε από μέσα). Με το που έφυγα από το συνεργείο ξανά άναψε το λαμπάκι πήγα πάλι πισω και μου εκανε update τον εγκέφαλο. Πίστευα οτι διορθώθηκε γιατί ειχε να ανάψει 5 μέρες αλλα σήμερα άναψε πάλι. Το αμάξι τραβάει κανονικά δεν έχει θέμα. Ο μηχανικός μου είπε οτι δεν εχει κατι και δεν ξέρει τι άλλο μπορεί να είναι. Και οτι τώρα θέλει να παει σε εναν ηλεκτρολόγο να μετρήσει τα ρεύματα. Ξέρει κανένας τίποτα άλλο?

Να πω ότι πετρέλαιο μόνο vpower μπαίνει στο αμάξι και εχω βάλει πολλές φόρες καθαριστικό πετρελαίου.
Περίεργο, εξωτερικός μηχανικός εκτός BMW να κάνει αναβάθμιση software.
Περίεργο το ότι ανάβει λαμπάκι, και απο τον κωδικό σφάλματος ένας μηχανικός δεν μπορεί
να αναγνωρίσει ένα πρόβλημα.
Και το επόμενο πρόβλημα, είναι οτι οι μηχανικοί που μέχρι χθές δεν ήξεραν να ρυθμίσουν
σωστά ένα καρμπυρατέρ, σήμερα βάζουν χέρι στα πετρέλαια, χωρίς την παραμικρή ιδέα του τί κάνουν..
Ακόμα πιο περίεργο, και τραγικό, είναι πως ένας μηχανικός σε ξεφορτώνεται στέλνοντας σε σε έναν ηλεκτρολόγο, ενώ θα μπορούσε με κάποιον συνεργαζόμενο, να αναλάβει αυτός την
ευθύνη της τελικής επισκευής.
Αυτή η νοοτροπία του: έπαιξα με τις μουτζούρες, να κοίταξε τες πόσες είναι, σε εντυπωσίασα έτσι; αλλά όταν έρχεται η ώρα να απολογηθώ γιατί σαν μηχανικός δεν έχω ιδέα τι φταίει και σε στέλνω αλλού, δεν δείχνει μηχανικό...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση