Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 08-03-13, 16:36
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασε καλά τι έχω γράψει... στα @@ μου τι αξιολόγηση έκανε ο μαντράς! Η σύμβαση ήταν μεταξύ εμού και της τάδε ασφαλιστικής εταιρίας, η οποία ασφάλισε ένα αμάξι όπως φωτογραφίστηκε και εκτιμήθηκε από τον πραγματογνώμονα της κατά την έναρξη. Οι φωτογραφίες δείχνουν ξεκάθαρα την μορφή του αυτοκινήτου που ασφάλισα, και η αξία προφανώς και επηρεάστηκε επίσης. Όφειλα να παραδώσω το αμάξι ΟΠΩΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΘΗΚΕ κατά την έναρξη της ασφάλισης από τον εκπρόσωπο της ασφαλιστικής, ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΕΓΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΜΠΛΟΚΗ ΜΕ ΜΑΝΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΩ, όπως έγινε. Και δεν έπρεπε να με απασχολήσει ΚΑΘΟΛΟΥ το πώς ήθελε ο μαντράς το αμάξι, καθώς απλά έπρεπε να δώσει λιγότερα λεφτά αυτός και παραπάνω η ασφάλεια. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΛΙΚΗ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ;;;;;

Ασφαλιστής είσαι;;;;;
όχι δεν είμαι
και δεν έχω κάτι μαζί σου.
συζήτηση κάνουμε.
το ιδιο ακριβώς είχα πάθει και εγώ με το Honda Type-R που είχα.
βγήκε ολική και πήρα 4.000 από μαντρά και 8.000 από ασφαλιστική.
σημασία ε΄χει πόσα χρήματα μπαίνουν στην τσέπη σου φίλε μου στο τέλος.
επίσης εσύ δεν αποζημιώθηκες από τον μαντρά. λάθος διατύπωση.
ο μαντρας αγόρασε από εσένα την υπάρχουσα κατάσταση του αυτοκινήτου, και αποζημιώθηκες από την ασφαλιστική. διότι το αυτοκίνητο σου τρακαρισμένο με ότι είχε πάνω του εκείνη την στιγμή στοίχιζε €€€ χρήματα.

Όφειλα να παραδώσω το αμάξι ΟΠΩΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΘΗΚΕ κατά την έναρξη της ασφάλισης από τον εκπρόσωπο της ασφαλιστικής
έτσι λες εσύ και εν μέρη έχεις δίκιο.
τότε όμως θα έπαιρνες λιγότερα χρήματα από τον μαντρα, και στο σύνολο μαντρά και ασφαλιστική λιγότερο επίσης.
ο μαντράς δεν ξέρει τι συμβόλαιο έχεις και δεν τον ενδιαφέρει. βλέπει αυτό το αυτοκίνητο όπως είναι τώρα.
τέλος για να λέμε τα πράγματα με το ονομάτους κανονικά η ασφαλιστική έπρεπε να παρει από εσένα το αυτοκίνητο σου και αντίστοιχά να το πουλήσει εκείνη στον μαντρά) 2 μεταβιβάσεις τισ οποίες στο τέλοσ θα "χρεωνόσουν" εσύ.ουσιαστικά η ασφαλιστική θα σου έδινε λιγότερα χρήματα ακόμη και λόγο του κόστους της μεταβίβασης, τησ εργασίας, του χώρου αποθήκευσης...κλπ κλπ...
επίσης σου ξαναείπα ολική σημαίνει ότι δεν συμφέρει να επισκευαστεί το αυτοκίνητο. όχι ότι δεν επισκευάζεται. γι αυτό και αποζημιώνεσαι.
ο μαντράς το παίρνει στο όνομά του. και εσύ παίρνεις τα χρήματα σου.

τι θα τ κάνει μαντράς δεν σε ενδιαφέρει.
έμενα για παράδειγμα έγινε αγωνιστικό για χωμάτινο rally.

διάβασε και εσύ καλά τι έχω γράψει.

χάρης
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση