Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 12-10-07, 17:49
Το avatar του χρήστη Aristomenis
Aristomenis Ο χρήστης Aristomenis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-08-2007
Μηνύματα: 257
Aristomenis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από victor130 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Αριστομενη ενοοω ακριβως το αντιθετο.Δηλαδη εχω m pack το οποιο δεν το εχω δηλωσει στην εταιρεια μου,με χτυπαει ενας τυπος και ερχεται ατομο απο την ασφαλιστικη του.Μου πληρωνει το m pack που εχω η μου πληρωνει απλο προφυλακτηρα επειδη δεν το εχω δηλωσει?
Γιατι αν ειναι να μου πληρωσει οτι ακριβως βλεπει τοτε ΟΚ!! αρα δεν χρειαζεται να το δηλωσουμε στην εταιρεια μας και να επιβαρυνθουμε, μονο στην περιπτωση που εχουμε κανει μεικτη αλλα εγω δε μιλαω για μεικτη.Αυτο ειναι το ερωτημα μου.Οπως επισης εχω και κατι δοντακια schnizter στον προφυλακτηρα τα οποια δεν τα εχω δηλωσει στην εταιρεια μου.Θα μου τα φτιαξει και αυτα? Το ερωτημα δηλαδη δεν εχει να κανει με τη δικη μας ασφαλιστικη αλλα με του αλλου.


Σε αυτήν τη περίπτωση νομίζω θα εξαρτηθεί από τα εξής:

Εάν γίνει ατύχημα και έρθει η αστυνομία να κάνει καταγραφή γεγονότων, αυτός που σε χτύπησε είναι υποχρεωμένος να πάει με το χαρτί της αστυνομίας στην ασφάλειά του, να κάνει δήλωση ατυχήματος και μετά η ασφάλεια του θα κινήσει τις διαδικασίες αποζημίωσής σου (εμπειρογνώμονας κτλ που ανέφερα πριν).

Εάν όμως επιλέξεις να κάνεις φιλική δήλωση ατυχήματος, τότε κατα πάσα πιθανότητα την πατας διότι η δική σου ασφάλεια είναι αυτή που θα σε αποζημιώσει (και μετά θα τα πάρει από τη ασφάλεια αυτού που προκάλεσε το ατύχημα), οπότε αυτή έχει το συμβόλαιο και θα σε πληρώσει σύμφωνα με το συμβόλαιο

Αυτά τα γνωρίζω από μικροατυχήματα δικά μου και γνωστών, μπορεί να διαφέρει κάτι από εταιρία σε εταιρία
__________________
DIESEL POWER...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aristomenis : 12-10-07 στις 17:51
Απάντηση με παράθεση