Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #58  
Παλιά 30-10-09, 23:43
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Λοιπον εγω εχω το ιδιο προβλημα με τον nfot αλλα απ την αναποδη!
Δηλαδη θελω να βαλω rft στην επομενη αλλαγη, τωρα εχω συμβατικα τα οποια αντικατεστησαν τα 1ης τοποθετησης rft. Αυτα που εχω τωρα ειναι Conti SC2 με διαστασεις 205/50/17 89V εμπρος και 225/45/17 91V πισω. Τα 1ης τοποθετησης του εργοστασιου ηταν κατι απαραδεκτα Pirelli Euforia rft. Σκεφτομαι να ξαναγυρισω σε rft γιατι τ αμαξι εχασε σε στησιμο λογω των πιο μαλακων συμβατικων με τη μαμα αναρτηση χτισμενη για τα rft. Επισης τις προαλλες ειχα κ ενα παραλιγο κλαταρισμα που ημουν απλα τυχερος και δεν ειχα τιποτα χειροτερα.
Αυτα που εχω στο νου μου ειναι τα Continental SSR αλλα το προβλημα ειναι πως δεν βγαζουν 205/50/17 με δεικτη ταχυτητας και φορτιου αυτον που εχω και δε θελω να αλλαξω τιποτα απ τα 2! Θελω τ αμαξι να εχει λαστιχα με διαστασεις, δεικτη ταχυτητας και φορτιου οτι ειχε απ την παραγωγη!
Επισης υποψηφια ειναι τα Bridgestone Potenza rft τα οποια βγαινουν σε διαστασεις και δεικτες που θελω αλλα ειχα προβλημα στο να βρω τετοια λαστιχα τουλαχιστον στην Αττικη!
Επειδη δεν κανω (τουλαχιστον ακομα) αγορες μεσω ιντερνετ, ειχα φαει Αθηνα, Πειραια και προαστεια και βρηκα μονο μια μπαγιατικη 4αδα τα οποια φυσικα και δεν πηρα και κατεφυγα στη λυση των συμβατικων.
Μου φαινεται πως η επομενη αγορα ελαστικων θα ειναι μεσω ιντερνετ...

ΥΓ Τι γνωμη εχετε για τα 2 λαστιχα rft (Bridgestone Potenza rft και Continental SSR) οσοι τα εχετε 'οδηγησει';..
Απάντηση με παράθεση