Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 30-08-09, 12:12
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
σεβαστη η αποψη σου και η εμπειρια σου.

εγω μιλαω παντα με τη δικη μου εμπειρια στο δικο μου αυτοκινητο.

στη δικη μου περιπτωση λοιπον το προγραμμα βελτιωσε πολυ την αποκριση. και στο Ρ500 αλλα ακομα περισσοτερο στο Ρ400 οπου πριν το αυτοκινητο συμπεριφεροταν σαν Ε200... (οκ υπερβαλω λιγο εδω..., ηταν ραθυμο παντως).

το οτι τα αυτοκινητα κανουν πλεον οτι θελουν τα ιδια και οχι οτι θελουν οι οδηγοι, ειναι δεδομενο. στο βωμο της ομαλης λειτουργιας, της βελτιστοποιησης της αποδοσης, της οικονομιας, οι κατασκευαστες εχουν τοποθετησει "μεγαλους αδελφους", οι οποιοι παιρνουν υπ' οψιν φυσικα τι θελει ο οδηγος, αλλα κυριως τι θελει ο κινητηρας, ωστε να λειτουργησει οπως θελει ο οδηγος. ε, καπου εκει εχει χαθει η αμεσοτητα. εχουν κερδηθει ομως πολλα και κυριως για τον απλο και μεσο οδηγο που αποτελει και το κυριο κομματι των πωλησεων και οχι για τον "ενθουζιαστ" (αν μας ονομασω εμας τους απαιτητικους ετσι).

στο τερμα γκαζι παντως επιμενω οτι δεν υπαρχει διαφορα. ειναι αντιθετο και στη θεωρια αν συνεβαινε κατι τετοιο.
στη διαδρομη απο το μηδεν εως το φουλ ισως το "μαραφετι" να ειναι πιο γρηγορο απο το ανθρωπινο ποδι. δεν θα διαφωνησω. αλλα δεν πιστευω οτι αν "στιβεις" το γκαζι εχει τρομερη διαφορα. και μιλαω για αισθηση παντα.
αν εχεις κανει μετρησεις με χρονομετρο και εχεις δει διαφορες, θα μου εκανε μεγαλη εντυπωση.

παντως σε καθε περιπτωση το κοστος του δεν ειναι απαγορευτικο ωστε να το δοκιμασει καποιος και να αποφανθει αν του αρεσει ή οχι.
εμενα παντως δεν μου αρεσε και μεχρι να το βγαλω εντελως το ειχα μονιμα κλειστο.
Απάντηση με παράθεση