Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 24-04-11, 08:33
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Exclamation Ε46 318 Φρένα...

επειδή μου αρέσει α λειτουργούν όλα άψογα στο αυτοκίνητο και να μην έχω την πραγματική αμφιβολία για οτιδήποτε ,έχω σκοπό να αλλάξω τα φρένα μου σε λίγο καιρό.παρόλα που έχουν αρκετό "ψωμί" ακόμη.. θα αλλαχτούν τα τακάκια σε όλους τους τροχούς αλλα και οι εμπρός δίσκοι. Οι δίσκοι που θα τοποθετηθούν θα είναι οι μαμά.
ερωτήσεις...
1. στου αδερφού μου το 46άρι τα φρένα του είμαι πιό μαλακά στο φρενάρισμα. και πιάνουν καλύτερα με πολύ λιγότερο πάτημα , όταν κινείσαι με λίγα χιλιόμετρα. Γιατί συμβαίνει αυτό?όταν αλλάξω τα φρένα μου θα είναι το ίδιο και στο δικό μου αμάξι?

2. οι πίσω έχουν και αυτοί λίγο δόντι. πρέπει να αλλαχτούν και αυτοί?

3.τακάκια να βάλω ferodo?

4.νομίζω οτι αριστερά φρενάρει πίο δυνατά..τί παίζει? υπάρχει κατανεμητής ; Ή απλά φαγώθηκαν περισσότερο τα δεξιά τακάκια απο τα φρεναρίσματα?
όταν τα αλλάξω θα πρέπει να πάω σε φρενά για μέτρηση φρένων? και τυχόν ρύθμηση του κατανεμητή (άν υπάρχει);

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
Απάντηση με παράθεση